КНП «Київський міський центр крові» оголосив пошук донорів, бо у запасах майже не залишилось крові для переливань хворим.
Про це повідомили на офіційній сторінці центру у соціальній мережі.
«На сьогодні наші запаси крові критично малі по всім групам. Кожна ваша донація може врятувати 3 життя!!! Ми чекаємо на Вас з 8:00 до 14:00 у будні дні за адресами: вул. Берлинського, 12 (м. «Дорогожичі»), вул. Пимоненка,8 (м. «Лук’янівка»)», – йдеться в повідомлені.
Поза Києвом можна здати кров у закладах, які є в переліку на сайті “Донор.ua”.
Донором може стати здорова повнолітня людина з вагою понад 50 кг, яка не вживала ліків попередні 78 годин, і 48 годин – алкоголю. За два дні до здавання крові потрібно виключити з раціону жирну їжу. В ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб. А за дві години відмовитись від тютюну.
З собою обв’язково мати паспорт та ідентифікаційний номер. З пам’яткою для донорів детально можна ознайомитись тут.
Здавати кров корисно для здоров’я. Вчені зазначають, що у донорів суттєво менший ризик серцево-судинних хвороб, раку легенів, прямої кишки, шлунку та гортані. Донорство зменшує ризик гемахроматозу – накопичення іонів заліза в печінці та інших органах. А також мають менше проявів запалень та краще знешкоджують вільні радикали. За одну здачу крові донор втрачає 650 кілокалорій, а це прирівнюється до часу бігу.
Окрім того, донори безкоштовно отримують аналізи на ВІЛ, гемоглобін, сифіліс, гепатити B та С. Ці аналізи варто регулярно проходити усім.
Чоловіки можуть здавати кров до 5 разів на рік, жінки – не більше 4 разів на рік. Після п’яти регулярних кроводач рекомендовано зробити перерву щонайменше у 3 місяців.