На час сесії у народних депутатів потрібно відбирати паспорти для виїзду за кордон.

Таку ініціативу озвучив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в прямому ефірі Свободи слова Савіка Шустера.

“Я б на час сесії забирав закордонного паспорта і видавав би, коли людина їде за кордон на час відрядження. У нас не дивлячись на те, що відбувалося в п’ятницю, в комітетські тижні, таке враження, що дуже багато виборців в Європі. Я розумію, що багато хто виїхав, але не стільки”, – сказав Разумков.

Разом з тим днем ​​раніше Комітет Верховної Ради з антикорупційної політики відклав розгляд законопроекту про позбавлення нардепів права на фінансове забезпечення в разі пропуску без поважних причин пленарних засідань або засідань комітетів.

Законопроект № 1035 пропонує встановити таке правило: народний депутат, який без поважних причин не бере безпосередньої участі більш ніж в третині пленарних засідань ВР або більш ніж в половині засідань комітету парламенту, до складу якого входить, протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії Ради , втрачає право на виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень за цей місяць на підставі відомостей з обліку присутності нардепів. Крім того, передбачається, що перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред’явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом.

Як відомо, народні депутати вважають за краще не ходити на роботу по п’ятницях. Після обіду в залі зазвичай залишаються лічені народні обранці.

Наприклад, в січні 22 народних депутата пропустили всі засідання Верховної Ради.