У відповідь на польський закон про "бандеризм" у Верховній Раді пропонують люструвати власників "карт поляка". Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив депутат від Радикальної партії Ігор Попов, передає Корупція.Інфо.


За його словами, Верховна Рада готує проект резолюції "у відповідь на провокаційний польський закон".

Депутат написав, що крім оцінки рішення Сейму і закликів ветувати цей закон потрібен комплекс рішень для запобігання зростаючих претензій політичної влади Польщі, оскільки справжньою причиною недружніх дій є ревізія підсумків війни і можливий перегляд кордонів.

"У зв'язку з цим необхідно провести облік виданих громадянам України" карт поляка "і розглянути варіант обліку наявності таких карт при призначенні на державні посади, а також посади в спецслужбах, правоохоронних органах і ВСУ", – написав депутат.

Він додав, що також необхідно захистити українські архіви від доступу зацікавлених у фальсифікації історії представників Польщі. При цьому особливу увагу звернути на захист документів про право власності на землю і нерухомість на територіях України, які раніше входили до складу Польщі.

"Карта поляка" – це документ, який підтверджує приналежність громадянина однієї з країн СНД і Балтії до польського народу. Власник "карти поляка" має ряд прав негромадянського характеру в Польщі. Наприклад, легально працювати на території Польщі без отримання спеціального дозволу на роботу, займатися на території Польщі підприємницькою діяльністю на тих же підставах, що і громадяни Польщі, безкоштовно відвідувати всі державні музеї Польщі та ін.

Нагадаємо, що польський Сейм прийняв у п'ятницю закон про Інститут національної пам'яті. У ньому забороняється звинувачувати Польщу в злочинах проти євреїв і в пособництві нацистській Німеччині.

А ще законом запроваджується кримінальне покарання за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків, що вже викликало справжній переполох в Україні.

 

 

 

 

 

 

 


Популярне: Нові штрафи! Українців штрафуватимуть за використання сонячних батарей