Білорусь останнім часом налагоджує відносини з Євросоюзом.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко вказав на згортання процесів євразійської інтеграції у зв’язку з пресингом з боку Росії.
На нараді з питань участі в інтеграційних структурах і співпраці з європейськими організаціями в Мінську Лукашенко зробив резонансну заяву, яка викликала невдоволення в Росії.
За словами лідера Білорусі, останнім часом його країна налагоджує відносини з Євросоюзом, що “викликає якусь алергію і часом істерику” у Росії. Однак, саме дії РФ призвели до того, що Мінськ пішов на розширення співпраці з Заходом.
“Нашу продукцію на ринок не пускають, нахлібниками обзивають, виштовхують, тиснуть, де тільки можна. Нам що, сховатися під плінтус і там сидіти?! Якщо перед нами закривають двері – одну, другу, третю, – ми шукаємо четверту”, – заявив Лукашенко, Для того щоб нормально існувала держава", – підкреслив президент.
При цьому він закликав російських партнерів не дорікати Білорусь в тому, що вона нібито "кудись повернулася".
"Нам нікуди не треба повертатися. Ми в такій ситуації, що нам треба постійно вертіти головою, тому що перебуваємо в епіцентрі подій – в центрі Європи", – заявив Лукашенко.
Також, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий вибудовувати з Північноатлантичним альянсом (НАТО) взаємоввічливих відносини, повідомляє "БелТА".
"Три держави, які межують з Білоруссю (Литва, Латвія і Польща. – ред.), Є членами Північноатлантичного альянсу. А Україна пристрасно, люто прагне туди", – сказав Лукашенко, виступаючи на нараді з питань участі в інтеграційних структурах і співпраці з європейськими організаціями.
З іншого боку, Лукашенко додав, що Мінську варто налагоджувати відносини з НАТО, які в кінцевому підсумку зміцнили б безпеку самої Білорусі.
"Ми з ними повинні розмовляти. Ми не повинні на них дивитися, як на ворогів", – сказав президент Білорусі.
Коментарі Лукашенко прозвучали на тлі триваючих переговорів з Росією про більш ніж $ 400 мільйонів, які Білорусь ризикує втрачати щороку після того, як Росія оголосила про підвищення цін на нафту для Білорусі.
Протягом багатьох років Росія продавала нафту в Білорусь за субсидованими цінами, що дозволило Білорусі отримувати величезні прибутки від своїх нафтопереробних заводів, які експортують нафтопродукти. Очевидно, що такі заяви очільнику Кремля не подобаються, оскільки Російські ЗМІ постійно ти критикують то хвалять Лукашенка, як і російські експерти, які вказують свою думку про Лукашенка, в залежності від політичної погоди.