Створюючи міграційну кризу на кордонах Білорусі, Росія прагне остаточно втягнути Лукашенка до своєї орбіти, спричинити політичну кризу в Євросоюзі, а також відвернути увагу від агресії РФ проти України.

Про це в ефірі телеканалу “Дом” сказав речник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

“За цією кризою стоїть більше, ніж ми могли б подумати, чого ми могли б побоюватися. На мій погляд, це перша свідома операція Росії”, – сказав він.

Одна з головних цілей РФ – остаточно втягнути Лукашенка до російської орбіти. Друга – спровокувати політичну кризу в країнах Євросоюзу та НАТО.

“Білоруські силовики прямо атакують кордон мігрантами. Тобто організовують та спрямовують їх на штурм кордону. Це підтверджено спецслужбами НАТО, і в Польщі про це повідомляють. Завозяться мігранти централізовано із російською допомогою. Показують, що вони таранять НАТО та ЄС, сподіваючись породити в Польщі, а потім у самому Євросоюзі та НАТО політичну кризу, пов’язану з подальшою політикою щодо мігрантів”, – прокоментував речник української делегації в ТКГ.

Третя мета – занурити ЄС і НАТО в міграційну кризу, щоб цим відвернути увагу від теми російської агресії та допомоги Україні в її подоланні:

“Я думаю, що це тільки початок. Криза ця посилюватиметься. Судячи із заяви Лукашенка, що туди (до кордону з Польщею – ред.) перекинули зброю та боєприпаси з Донбасу, вони планують довести справу до стрілянини, швидше за все. А надалі, коли НАТО та ЄС поринуть в управлінську кризу, перенести всі зусилля на Україну”.

Арестович вважає, що Росія намагається створити відсічений фланг щодо НАТО для того, аби Альянс не заважав їй потім здійснювати військовий тиск на Україну.

“Але з військової точки зору щойно перший мігрант почав ламати паркан на кордоні з Білоруссю, операція почалася. І головною метою є Україна”, – резюмував він.

Нагадаємо, впродовж останніх місяців Польща, Литва і Латвія фіксують посилений потік нелегалів з Близького Сходу, які намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС.

Євросоюз звинувачує Білорусь у навмисно створеному міграційному тиску і готує п’ятий пакет санкцій проти режиму Лукашенка за використання ним мігрантів як інструменту проти країн блоку.