Олександр Лукашенко заявив, що Україна стала “форпостом політичних провокацій” проти його режиму в Білорусі. При цьому він шкодує, що “Київ приєднався до американських сателітів”. За його словами, зовнішні ворожі сили нібито “протягом десяти років готувалися до нинішнього часу “Ч””.

 

Про це він заявив під час зустрічі з своїми поплічниками, повідомляє провладне агентство “БЕЛТА”.

“Щоб відразу зняти всі маски, назвемо цих гравців поіменно. На рівні світових центрів це перш за все США, конкретніше – їх мережу фондів з підтримки так званої демократії. На європейському континенті активно діяли американські сателіти: Польща, Литва, Чехія і, на жаль, наша Україна “, – заявив Лукашенко.

За його словами, Чехію використовували як ресурсний хаб. З Польщі управляли Telegram-каналами Белсат, Нехта і іншими, які взяли на себе організаційну роль в протестному русі. Литва, на думку диктатора, виступила «тараном білорусько-європейських відносин».

“Україна, незважаючи на нашу незмінну її підтримку, всупереч духу наших взаємин стала форпостом політичних провокацій. Таким чином, ми чітко бачимо суб’єктів цього процесу, їх провідників і пособників”, – додав Лукашенко.

На його думку, «тактика організаторів будувалася за класичним американським підручником кольорових революцій».

«Це всім відомий Джин Шарп». – уточнив нелегітимний президент Білорусі.

Інших конкретних доказів “міжнародної змови» за участю України, крім своїх слів. нелегітимний президент Білорусі не привів.