Президент Білорусії Олександр Лукашенко вважає, що в республіці немає революційної ситуації. Він також відкинув і «нелегітимність виборів», які пройшли в країні.

Про це він сказав у середу, 16 вересня, на зустрічі з політичним активом країни, повідомляє БелТА.

“Нібито спонтанна самоорганізація суспільства, визрівання так званої революційної ситуації, нелегітимність виборів тощо – все це міфи. Їх повністю розбиває глибинний аналіз подій, що сталися задовго до електоральної кампанії поточного року”, – сказав Лукашенко. При цьому, які саме події маються на увазі – не повідомляється.

Лукашенко зазначив, що акції протесту опозиції, які проходять в Білорусі, не є чимось новим, і нагадав, що подібні події відбувалися в країні в 90-ті роки.

“Те, що відбувається сьогодні, не є чимось несподіваним або новим для нас. Старші люди пам’ятають і не таке в Білорусі, коли тисячі й тисячі людей виходили в 90-х на вулиці, перекидали машини, палили їх, кидали “коктейлі Молотова” на перші поверхи тоді ще не нинішніх бутиків і магазинів, а в вікна до звичайних людей”, – додав Лукашенко.

У зустрічі беруть участь вищі посадові особи республіки, парламентарії, керівники і фахівці державних органів і організацій, представники місцевої влади, адміністрації президента, керівники ЗМІ – всього майже 300 осіб.

Як заявив Лукашенко, він має намір ознайомити їх з оперативної аналітичної інформацією, “яка дасть відповіді на найгостріші питання сьогодення і допоможе краще зорієнтуватися в політичній ситуації всередині і навколо Білорусі”.

Нагадаємо, у Білорусі вже більше місяця тривають масштабні протести. Протестуючі не згодні з результатами виборів, яке пройшли ще 9 серпня. Щонеділі в країні проходять традиційні марші протестів. Силовики затримують сотні людей. Лідер опозиційного руху Білорусі Світлана Тіхановська пообіцяла президенту Білорусі Олександру Лукашенко гарантії особистої безпеки. Тільки в тому випадку, якщо він піде з влади мирно.