Президент України Володимир Зеленський передбачає, що росіяни скоро повернуться “назад у 90-ті”, країні-агресору загрожує дефіцит валюти й бідність.

Глава держави Володимир Зеленський заявив, що введені міжнародними партнерами санкції проти російської федерації спричинять дефіцит валюти, ще більші “стрибки” курсу і ріст цін – тобто це означатиме повернення в історичному розвитку до останніх років 20 століття.

“Чим менше доларів заробить російський бізнес і що менше податків отримає російська держава, тим менше можливостей буде у російських військових, щоб убивати наших людей.

З російського ринку вже йдуть провідні міжнародні компанії. Влада Росії поставила свою країну за межі глобального світу, почавши війну проти нас. Почавши це вторгнення. Це самозакриття. Самоприниження. Та саморуйнацію.

У московських обмінниках курс долара вже сягав навіть і 200 рублів. Але ж це тільки початок. Початок дії міжнародних санкцій.

Черговий крок – заборона США взагалі заводити долари в Росію.

А отже, буде дефіцит валюти. А отже, курс скакатиме ще більше. А отже, зростатимуть ціни. А отже, кожен громадянин Росії відчує, що відсутність миру – це загроза йому особисто”.

У своєму зверненні Володимир Зеленський також перейшов на російську мову та звернувся до народу росії із запевненням, що жодна країна не бажала зла громадянам російської федерації.

“Ніхто не хотів повертати звичайне російське життя назад у 90-ті. Адже ви називаєте їх “буремні 90-ті?”, – нагадав російською президент України.

Президент зазначив, що 20 століття було часом масштабних потрясінь та бідності, дуже обмежених можливостей і великої класової нерівності.

Глава держави зазначив, що росіяни ще не відають, що на них чекає, оскільки піддаються постійній прокремлівській пропаганді.

Насамкінець президент зауважив, Збройні сили України дадуть відсіч загарбникам і змусять окупантів розплатитися за кожну хвилину окупації Маріуполя.

“Змушений говорити це з болем: Маріуполь так і залишається заблокованим ворогом. Російські війська не пропустили в місто нашу допомогу та продовжують катувати наших людей, наших маріупольців.

Завтра все одно ми спробуємо ще раз. Ще раз направити їжу, воду та медикаменти для нашого міста.

Я впевнений, що Збройні Сили України дадуть відповідь за кожну хвилину страждань наших людей. І це не пафос, не погроза. Це – констатація реальності”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що поки окупаційні війська постійно зривають роботу “зелених коридорів”. Та все ж 11 березня вдалося врятувати 7144 людини з Енергодара, Бучі, Гостомеля та Козаровичів.