Валерій Залужний ще з початку повномасштабного вторгнення працював над тим, щоб перемогти ворога і на полі бою, і разом з цим отримати якомога вигідніші позиції в подальших переговорах. Політичні оглядачі звертають увагу, що призначення Валерія Залужного послом до Британії – не перший випадок, коли топпредставники оборонних чи правоохоронних органів переходять на дипломатичну роботу. Саме такі потужні постаті і можуть зіграти свою роль в переговорному процесі.

До того ж російський лідер Володимир Путін знову висловив готовність до «мирних переговорів» з Україною з урахуванням «гарантій безпеки». Він підтвердив кремлівські наративи, наголошуючи, що Росія нібито ніколи не відмовлялася від переговорів для «справедливого врегулювання конфлікту».

Військовий експерт Олег Жданов у коментарі розглянув можливі наслідки мирних переговорів між Україною та Росією. Він зазначив, що такі переговори можуть призвести до завершення війни та внести кардинальні зміни до кінця 2024 року.

“Путін прагне перемовин, тому що він розуміє, що сили і особливо засоби для ведення війни не нескінченні і можуть почати закінчуватися найближчим часом. Сценарії війни можуть бути будь-які. Можна взяти за основу два сценарії — найгірший і найліпший”, — каже військовий експерт.

За його думкою, найкращий сценарій розвитку війни в Україні може статися навіть до кінця 2024 року.

“Якщо ми наберемо сил, відмобілізуємо особовий склад, отримаємо техніку, створимо гвардію наступу і проведемо контрнаступальну операцію по звільненню наших територій. Необов’язково всі звільняти одним махом. Головне — треба перерізати сухопутний коридор в Крим і можливо спробувати оточити Крим і звільнити його. Це найліпший сценарій, всі решта знаходиться між ними”, — розповів Олег Жданов.

А от найгірший сценарій за словами Олега Жданова, який не прийме українське суспільство, — це припинення вогню та початок перемовин без виведення російських військ із території України.

“Це найгірший сценарій, це капітуляція України. Під загрозою наше існування як держави”, — каже військовий експерт.