Депутат Херсонської обласної ради, Сергій Хлань, висловив думку, що утримання позицій на лівому березі Дніпра обходиться окупантам дуже дорого.

Про це він повідомив у прямому ефірі телеканалу.

 «ЗСУ продовжують тримати плацдарм на лівому березі Дніпра. Окупанти щодня атакують Кринки, щодня ворог здійснює велику кількість спроб атак на лівому березі. Але ЗСУ відбивають усі ворожі атаки й позиції утримуються. Біля Антонівського автомобільного мосту, в районі дач, Сили оборони також тримають позиції», — наголосив Хлань.

Депутат Херсонської обласної ради вказав, що окупанти уникають обговорення питання щодо утримання Збройних сил України на плацдармі на лівому березі Дніпра.

 «Тому, що лівобережний плацдарм є болючою темою окупантів, з точки зору тієї пропагандистської машини, яку росіяни розкрутили на лівобережній частині Херсонщини. Навіть російські військкори, які спочатку показували, що відбувається на лівому березі й висвітлювали те, що ЗСУ утримують плацдарм, і навіть розширюють його, вже мовчать. Окупанти вважають, що нічого страшного не відбувається. Розуміємо, що утримання цих позицій дається ЗСУ надвисокою ціною. І це героїчне завдання, яке виконують українські захисники на лівому березі Дніпра», — зауважив Хлань.

Загалом Кремль висловив директиву прикордонникам ФСБ РФ з посилення контролю на кордонах тимчасово окупованого Криму та захопленої частини Херсонської області, зокрема, з фокусом на захист автомобільних та залізничних мостів між Чонгаром та Кримом.

Ця ініціатива спрямована на забезпечення підтримки угруповання військ на Тимчасово окупованій території Криму та забезпечення тилового забезпечення для угруповань на Херсонському та Запорізькому напрямках

 «Після окупації лівобережжя Херсонської області противник не прибрав КПВВ з адміністративної межі між ТОТ АР Крим та Херсонською областю. Ці об’єкти використовувались російськими спецслужбами для проведення “фільтраційних заходів” цивільного населення», — йдеться у повідомленні.

Крім того, Центр національного спротиву повідомляє, що російські силовики додатково оснастили пункт пропуску «Чонгар» системою сканування та моніторингу автомобілів з використанням рентгену. Особливу увагу приділяють детальному огляду транспортних засобів з реєстраційними номерами Запорізької та Херсонської областей, як українського, так і запровадженого росіянами зразка.

Речник Української добровольчої армії Південь, Сергій Братчук, наголосив, що ураження військової інфраструктури Росії в тимчасово окупованому Криму буде продовжуватись до повного звільнення півострова. Про це він повідомив в етері одного телеканалу.

 «Наскільки мені відомо, росіяни на ТОТ посилюють перевірки на блокпостах. Ближче до Криму заїхали певні російські структури, які перевіряють, в тому числі й представників окупаційної влади. Тобто всіх цих Сальдо та компанію. Що стосується самих блокпостів, де вони намагаються все перевіряти», — розповів Братчук.

За словами речника Української добровольчої армії Південь, на лівому березі Херсонщини в росіян збільшились випадки дезертирства.

 «Гауляйтеру Криму Аксьонову сьогодні дійсно дуже тривожно. Він має військову освіту й чудово розуміє, що в будь-якому випадку ЗСУ дійдуть до Криму й будуть звільняти півострів. Власне вибухи на території Криму є цьому підтвердженням.Саме тому вони намагаються посилити безпекові заходи й перевірки. Оскільки вони також бачать і моральні настрої в окупаційних військ на Херсонщині. Вони розуміють, що дезертири будуть тікати саме в Крим», — додав він.