Збройні сили України здійснили точний удар, який призвів до знищення напівзбудованого залізничного мосту, контрольованого окупантами під Маріуполем. У рамках цієї операції російські сили не тільки не змогли перехопити жодну ракету, але й виявили недоліки у роботі своєї системи протиповітряної оборони (ППО). Важливий момент відзначений в щоденному зведенні військового експерта, льотчика-інструктора та полковника ЗСУ у відставці Романа Світана для українського каналу полягає в тому, що ураження мосту поблизу Гранітного повністю паралізувало залізничну гілку.

Зазначаючи, що росіяни, передбачаючи відключення Кримського мосту, намагалися відновити новий залізничний зв’язок, Світан вказав на сполучення між російськими містами Ростов і Таганрог з Маріуполем, Волновахою та Мелітополем. Іншими словами, окупанти намагалися встановити залізничне сполучення з Ростова до Донецька.

Світан розкрив, що міст біля села Гранітного через річку Кальміус був атакований за допомогою системи HIMARS. Таким чином, при наближенні ворожих цистерн з паливом, українські сили успішно зруйнували міст, повністю перекривши будівництво цієї незавершеної гілки.

Окупанти засвітили ППО. Я так розумію, що найближчим часом ще й по ППО відпрацюють, – сказав полковник запасу.

Він вважає, що про цю залізничну гілку тепер можна забути, оскільки удар по мосту повністю виводить її з ладу. Річка Кальміус хоч і мілка та вузька, але перепади по висотах не дають можливості спорудити так званий тимчасовий міст.

Полковник запасу зауважив, що російські окупанти останнім часом намагаються відсунути лінію фронту від Вугледара до Мар’їнки. Роблять вони це, аби убезпечитися від наших ракет дальністю 80 кілометрів.

Для того вони десь місяців три у районі Волновахи збирають доволі серйозне з’єднання, – заявив Світан.

Полковник припускає, що по морозу загарбники можуть спробувати рухатися, зокрема, атакувати Вугледар. А знищення мосту через річку Кальміус означає, що без нього не буде залізниці.

Додамо, що про будівництво залізничного мосту біля села Гранітне через річку Кальміус стало відомо наприкінці вересня 2023 року. Як повідомляв тоді Андрющенко, у разі успішного будівництва міст дозволив би включити наявну гілку Маріуполь — Асланове — Кальчик — Волноваха в пряме сполучення з Таганрогом та Ростовом-на-Дону.

Раніше полковник зазначав, що за допомогою як далекобійної артилерії, так і безпілотників українські захисники завдаватимуть свої удари по логістиці окупантів.

Усю російську військову техніку та боєприпаси необхідно знищити до того, як вони потраплять на фронт.

Світан нагадав, що якщо артилерія ще не б’є на 300 км, то безпілотники долають таку відстань без особливих проблем. Уже зараз вони можуть долетіти до будь-якої точки в окупованому Криму. Однак єдиний мінус — такі дрони можуть нести боєприпас масою близько 25 кг.

ЗСУ почнуть знищувати логістику ворога, починаючи з великих баз. Це вже почалося, заявив експерт. Експерт заявив, що спочатку знищуються бази, які розташовані далеко від лінії фронту, а потім наближаються все ближче та ближче. Щодо авіації, то у цьому випадку ЗСУ знищувають бази з паливом, внаслідок цього жоден літак уже не злетить. Аналогічне знищення відбувається з Чорноморським флотом, від якого мало що залишилось завдяки українським воїнам.