На Запоріжжі українські захисники вразили командний пункт окупантів. Десятки важкопоранених та загиблих, серед яких – офіцери.

Міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону розповів, що завдяки співпраці Сил спротиву і Збройних Сил України щотижня розвідка визначає ворожі бази. Так, минулого тижня вдалося вразити командний пункт.

Знищили командний пункт поблизу Василівки.

Федоров розповів, що 19 березня ЗСУ змогли знищити командний пункт ворога. Окупанти облаштувалися в одному з підвалів тимчасово окупованого села Мала Білозірка поблизу Василівки. Розвідка виявила ворожу базу, передала координати, а артилерія точно відпрацювала по місцю скупчення росіян.

Як повідомляє мер Мелітополя, 15 окупантів відправилися “на концерт до Кобзона”, ще близько десяти – отримали поранення. Серед загиблих були й офіцери.

Федоров також підкреслив, що пропорційно кількість важкопоранених окупантів зростає. Останнім часом найбільше “300-их” госпіталізують до Розівки, Високого й Пологівського районів. Окрім того, окупанти привозять партіями російських медиків, аби ті лікували поранених. Лише за останніми даними на окуповані території України привезли 250 російських лікарів і медсестер.

Через це серед окупантів поширюються панічні настрої, а колаборанти вже вголос обговорюють, куди тікати під час контрнаступу ЗСУ. Федоров стверджує, що офіцери у шпиталях хвилюються, щоб про них не забули під час “евакуації”. Деякі колаборанти вже вивозять сім’ї до Маріуполя, бо там ближче до кордону з Росією.

На тимчасово окупованій території почалися рухи, які чітко фіксує наша розвідка. Останнім часом з’являється все більше інформації про “евакуацію” сімей російських окупантів і зрадників України.

Як ми бачимо, гасло “Росія тут назавжди” – абсолютна брехня. Очевидно, що це пов’язано з контрнаступом ЗСУ, про підготовку до якого в Україні неодноразово відкрито заявляли.

Ось тільки, де саме вдарить наша армія, поки що відомо лише найвищому військовому керівництву. Проте ворог робить певні кроки, готуючись до важких боїв.

Масова втеча з окупованої частини Запорізької області

Дружини російських військовослужбовців, попри те, що регіон дуже неспокійний, а лінія фронту близько, якийсь час тому все ж таки переїхали до чоловіків. Але, як виявилось, ненадовго.

“Їм дуже подобалося море, деякі жили прямо на захоплених базах на Бердянській косі й у самому Бердянську. Влітку просто зжирали фрукти. Дехто вперше їв абрикоси й дивувався, що вони ростуть прямо між багатоповерхівками. Божеволіли від мелітопольської черешні. Знайшли собі курорт,” – поділився мешканець Бердянська.

Чоловік уже переїхав на підконтрольну Україні територію, але підтримує зв’язок із родичами, які там залишаються.

За його словами, нещодавно окупанти вивезли з Бердянська “залишки” своїх сімей.

“Так, там їх було не сотні, а десятки, але сам факт. Мабуть, бояться “найгіршого”: саме на цьому напрямку вони чекають на наступ ЗСУ.

Крим “сакральний” лише на словах.

Неспокійно, м’яко кажучи, і в окупованому Криму. Сотні кілометрів західного узбережжя у траншеях, повсюдно встановлюються фортифікаційні споруди – і все це в очікуванні висадки українського десанту.

“Всі кажуть, що Крим сакральний для Путіна, але для більшості окупантів – ні. Знищують, як сарана, все, що бачать. І хоча ще рік тому вони уявити не могли, що “хтось” посміє замахнутися на півострів, сьогодні вже всерйоз обговорюють цю можливість”, – розповіла мешканка Євпаторії.

За її словами, з цього курортного міста, яке багато років вважалося дитячою оздоровницею, вже виїхали дружини російських офіцерів.

Про те, що окупанти вивозять свої сім’ї із Криму, розповіли й у Генеральному штабі ЗСУ.