Військовий експерт і полковник запасу ЗСУ Роман Світан заявив, що “вагнерівці” намагаються дезертувати з поля бою на Бахмутському напрямку.

Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.uа.

“Вони зараз намагаються дезертувати з поля бою, тікаючи, прикриваючись “взяттям міста” та зняттям із себе зобов’язань по цьому місту. Вони просто тікають”, – наголосив експерт.

Наразі ЗСУ ведуть наступальну операцію “з утримання висот” навколо Бахмута, беручи місто в напівоточення.

“Вийдемо по висотах, підійдемо до річки Бахмутки з півночі та з півдня. А далі все, що залишиться у Бахмуті з російських військ, знищуватиметься за допомогою арти, далеких засобів ураження – як на полігоні, як в амфітеатрі”, – каже Світан.

Він наголосив, що саме такого розвитку подій злякався засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин і його підлеглі. Експерт додав, що район “Літак” і ще кілька районів у бік Часового Яру утримують українські воїни, які йдуть у наступ тактичними групами на оперативно-технічних напрямках.

Також зазначимо, що власник “Вагнера” Євгєній Пригожин регулярно критикує політичну верхівку та військове командування Росії. Це може свідчити про його плани щодо захоплення влади. Однак, найімовірніше, нічого такого не відбудеться.

За словами Світана, надзвичайно сумнівно, що Пригожин спробує зараз здійснити переворот.

Його ПВК “Вагнера” перебуває в жалюгідному стані після боїв на Бахмутському напрямку. Вони абсолютно небоєздатні й точно не зможуть захопити хоч щось в Росії.

Як наголосив Світан, вагнерівцям потрібно близько трьох місяців, щоб бути у більш-менш боєздатному стані. Але й в найкращі для себе часи вони не демонстрували великих результатів.

У Пригожина не було більшого угруповання за корпус. Грубо кажучи, 10 – 20 тисяч людей. Вони цілий рік йшли 30 кілометрів з Попасної до Бахмута. Просто руйнували населені пункти та брали їх. І то це робила авіація та артилерія лінійних російських підрозділів. Левову частку робили саме кадрові військові,– зауважив Світан.

Попри це, вагнерівці досі не змогли здолати опір українських військових у самому Бахмуті. Відомо, що підрозділи ЗСУ досі перебувають у місті.

Тому, зважаючи на стан вагнерівців та їхні досягнення, досить несерйозно говорити, що Пригожин зараз спробує захопити владу. Це зробити надзвичайно складно. Також в Росії перебуває величезна кількість росгвардії та інших формувань, які не дадуть здійснити переворот.

Нікуди “Вагнера” не дінеться. Залижуть рани. Їм дадуть ще один районний центр, але менший за Бахмут. Валєрій Герасимов та інші військові дивляться на нього як на таргана. Вони його не бачать. А оці всі крики Пригожина – звичайні медійні понти,– підкреслив Світан.

Тим часом ватажок російської приватної військової компанії “Вагнер”, так званий “кухар” президента РФ Володимира Путіна Євген Пригожин стверджує, що його посіпаки не готуються до державного перевороту.

ПВК “Вагнер” не збирається робити переворот, але Росії загрожує “корекція”, публікує слова Пригожина його прес-служба в Telegram. “Щоб зробити держпереворот чи військовий переворот зовсім не треба мати велику кількість озброєних людей. Але, як правило, перевороти робить армія, як правило – якась частина армії, яка відкололася. ПВК “Вагнер” армією взагалі не є, – це перше. Друге – у нас дуже шанобливе ставлення до президента Російської Федерації Володимира Володимировича Путіна”, – стверджував він.

За словами Пригожина, тому з боку “Вагнера” він не бачить ніяких передумов для перевороту. “ПВК “Вагнер” робити переворот не збирається…”, – додав путінський “кухар”.