Збройні сили України продовжують просуватися на флангах навколо Бахмута Донецької області, зокрема, на південному. Мова йде про кілометри щотижня.
Про це повідомляє речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
“Щодоби йдеться про сотні метрів, за тиждень – про кілометри. Просування йде поступово, без лобових атак”, – сказав він.
За його словами, просування йде маневрами, перед тим ведеться розвідка й максимальне ураження ворога вогнем.
“Все це для того, щоб зберегти свій особовий склад, зберегти свої сили і засоби. Тому що ми не прагнемо повторити цей антиподвиг ворога. Тих же “вагнерівців”, яких закидували м’ясними лавами наші позиції. Ми рухаємося послідовно, але невпинно”, – додав Череватий.
До того ж, збройні сили України впевнено перемелюють потенціал російської армії, яка воює технікою радянського зразка.
Про це заявив військовий експерт Валерій Рябих.
“Зараз, у принципі, на полі бою перемелюється вся пострадянська техніка, Збройні сили України впевнено перемелюють потенціал російської армії. І, звичайно ж, у цей самий час використовується радянська техніка і частково вона пошкоджується, і частково вже далі не може продовжувати своє використання. Річ у тому, що, як показало використання техніки Збройними силами України, західна техніка має величезні переваги, і це пояснюється саме філософією створення цієї техніки”, — сказав експерт.
Він нагадав, що пострадянську військову техніку створювали в умовах швидкого й дешевого виробництва для масованого використання під час широкомасштабних наступальних дій. При цьому практично не враховувалися такі фактори, як необхідність захисту військовослужбовців.
“Західна техніка будується навколо військовослужбовця, де він є основою бойової потужності. І ось використання тих же M2 Bradley виробництва Сполучених Штатів Америки або танків Leopard показали, що навіть під час зустрічі з мінно-вибуховими загородженнями на полі бою, під час протидії противника різними протитанковими засобами, ці машини показують велике виживання особового складу і практично, скажімо так, наявні засоби противника на полі бою не дають змоги знищувати безповоротно цю техніку, як це відбувається, припустімо, навіть із тими ж найновітнішими російськими танками Т-90 “Прорив”. Річ у тім, що якраз у пострадянських танках особовий склад сидить буквально на пороховій бочці боєприпасів: поразка у броні об’єкта у великій низці випадків призводить до підриву боєприпасів, які перебувають усередині, що призводить до повного ураження екіпажу та повного знищення цієї техніки”, — сказав Рябих.
За словами експерта, західна техніка дає змогу захистити екіпаж, а отримавши пошкодження, може бути успішно евакуйована та відновлена. Так, наприклад, танки Leopard, які зазнали досить важких пошкоджень, ремонтуються на території Польщі.
Рябих також наголосив, що, за інформацією президента Володимира Зеленського, військове виробництво в Україні неухильно нарощується. Йдеться і про обслуговування техніки, яку було поставлено в межах безпекової допомоги Україні.
“Також це виробництво артилерійських боєприпасів, виробництво різноманітних ударних засобів і насамперед дронів й роботизованих систем різних типів, які зараз набули в Україні досить широкого поширення. І останні рішення і президента, і уряду, створюють усі умови для того, щоб виробництво подібних систем, які займають міцно своє місце на полі бою, зростало дуже швидкими темпами”, — сказав експерт.