Українській владі час поставити крапку в питанні статусу кримськотатарського народу як корінного народу України. Про це заявив президент Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу, повідомляють на сторінці Офісу президента у Facebook.

“Врегулювання цього питання назріло давно, і ми нарешті маємо поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати – обов’язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму”, – зазначив Зеленський.

За його словами, від початком окупації Криму Росією “питання захисту прав та законодавчого визначення статусу кримськотатарського народу стали ще більш актуальними”.

“Саме тому нашим спільним завданням зараз є захист прав кримських татар, допомога у всебічному розвитку мови, культури та збереження самобутності народу, який зараз не може повноцінно розвиватися на своїй історичній батьківщині – у Криму. Для нас дуже важливо робити все від нас залежне, щоб відновити права кримськотатарського народу як корінного народу України”, – запевнив Зеленський.

В Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів та статусу кримськотатарського народу як…

Опубликовано Офіс Президента України Воскресенье, 9 августа 2020 г.

Росія анексувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

Після анексії Криму, за даними правозахисників, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які виступають проти російської влади на півострові, особливо – кримських татар.