Висловивши свою думку, військовий експерт та полковник запасу Збройних Сил України Роман Світан відзначив, що руйнування залізничної інфраструктури та атаки на поїзди, які транспортують боєприпаси та паливо, в окупованому Мелітополі Запорізької області мають значний вплив на логістику російських окупаційних військ. Цей вплив відчутно відбився на ситуації в районі Роботино.

Експерт наголосив, що нещодавні підриви поїздів мали місце. Один із них стався у Мелітополі на відстані понад 100 кілометрів від передової. Ці дії спрямовані на припинення руху російської військової техніки.

«Російські війська залежать від залізничних перевезень, і руйнація інфраструктури залізниць серйозно порушує їхню логістику. Якщо їм не вдасться доставити свіжі поставки у віддалені військові частини протягом цього часу, це призводить до дефіциту боєприпасів та «снарядного голоду» в лавах окупантів. Саме це відбувається зараз у районі Роботино. Загальна кількість артилерійських обстрілів з боку російських військ скоротилася вдвічі порівняно з пострілами української артилерії у відповідь» — поділився експерт.

Також Світан пояснив, що теплогенерації в Україні, що працює в режимі опалювального сезону, є зручною метою для ворожих ударів і стають більш вразливими. Тому російські війська, можливо, чекають на поновлення її роботи, щоб знову застосувати тактику енергетичного терору.

Нагадаємо, напередодні Сили спеціальних операцій провели успішну операцію в тимчасово окупованому Мелітополі. Тепер окупанти відрізані від постачання боєприпасів та палива. Вибух був настільки потужний, що його чули навіть у Маріуполі. Російські військові підіймали авіацію й почали незвично-активний рух у бік Донецька.

Рух опору Сил спеціальних операцій провів у тимчасово окупованому Мелітополі вдалу операцію. Близько о 07:30 13 жовтня підірвали залізничну колію, яку активно використовували російські військові для постачання боєприпасів, палива та іншої зброї. У результаті потужного вибуху серйозно пошкоджено залізничне полотно й потяг, який доставляв російським загарбникам необхідне озброєння.

ССО відрізали окупантів від постачання боєприпасів і палива на Запорізькому напрямку, – мовиться у повідомленні.

СтратКом ЗСУ повідомляє, що це – 10 успішна диверсія, вчинена партизанами на тимчасово окупованих територіях Запорізької області у 2023 році.

У Центрі національного спротиву також розповіли деталі щодо потяга, який підірвали під час диверсійної операції. Там уточнили, що цією залізницею окупанти щодня возили з Криму до Мелітополя та Дніпрорудного боєприпаси й паливо, а у зворотному напрямку – пошкоджену техніку та награбоване у вигляді залізної руди, зерна та іншого майна. За попередніми даними, пошкоджено близько 150 метрів залізничного полотна.

Зазначимо, окупантам «тривожно» у Запорізькій області. Російські загарбники готуються до оборони Токмака.

Так, за словами агентів «Атеш», один з російських підрозділів відправили на цей напрямок, аби вони зміцнювали й посилювали фортифікаційні споруди поблизу окупованого міста.

Крім того, партизани дізналися про слабкі місця окупантів поблизу Токмака й вже передали цю інформацію до відповідних структур.

«Тяжкі втрати російських окупаційних військ біля Роботиного на Запорізькому фронті змушують командування збройних сил Росії створювати нові укріпрайони. Однак навіть запеклі окупанти розуміють, що українські сили їм не зупинити», – наголосили в «Атеш».