Новий законопроєкт про мобілізацію очікує другого читання. Особлива увага зосереджується на розширенні категорій чоловіків, які можуть бути мобілізовані.
Завдяки підтримці депутатів, проєкт закону перейшов на розгляд парламентського комітету. Це викликає загальний інтерес серед громадян України, щоб дізнатися, кого саме депутати мають намір мобілізувати. Проте варто зазначити, що парламентарі мають можливість вносити зміни та поправки в текст законопроєкту.
Група народних депутатів пропонує впродовж 60 днів з дня набрання чинності законопроєкту № 10449 зобов’язати стати на військовий облік у територіальних центрах комплектування за місцем проживання військовозобов’язаних чоловіків віком від 18 до 60 років. Цей обов’язок хочуть розповсюдити і на тих, хто звільнений зі служби, включаючи тих, хто вийшов на пенсію.
До цієї категорії відносять таких громадян:
-
- поліцейські;
- особи начальницького та рядового складу МВС України;
- співробітники Нацполіції України;
- співробітники Державного бюро розслідувань;
- співробітники Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, органів і підрозділів цивільного захисту;
- службовці Державної кримінально-виконавчої служби України, Служби судової охорони, Державної податкової служби та Державної митної служби;
- особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.
Запропоновані нардепами зміни стосуються підпункту 1 пункту 2 розділу II Прикінцевих положень законопроєкту № 10449.
На даний момент всі чоловіки від 18 до 60 років повинні перебувати на військовому обліку, за винятком тих, які виключені з обліку, а також жінок з медичними спеціальностями.
Поряд із цими пропозиціями, серед можливих змін, які мають вплинути на правила обліку, є зниження призовного віку з 27 до 25 років.