42043

Незважаючи на те, що в Україні Міхеїл Саакашвілі отримав нову посаду, на батьківщині його звинувачують за кількома статтями, найсуворіша – це розтрата коштів державного бюджету в особливо великих розмірах.

Депутати «Грузинської мрії» вважають, що призначення Саакашвілі губернатором Одещини є чи не найбільшим прорахунком Порошенка.

 «Я співчуваю дорогому мені українському народу, особливо населенню Одеси, – сказав Давид Саганелідзе (лідер парламентської більшості).- Це, на мою думку, є дуже серйозною помилкою українського уряду. Але це їхнє рішення, і я в їхні справи не втручаюся» (повідомляє ВВС Україна).

Нагадаємо, що екс-президент Михеїл Саакашвілі залишив Батьківщину по закінченні свого другого терміну у 2013 р. Також в Грузії йому пред’явленні звинувачення зразу за кількома статями.

Але, незважаючи на це, для грузинів Саакашвілі – уособлення реформ, за допомогою яких йому вдалося перемогти корупцію. Також він ще є головою Єдиного Національного Руху (опозиційна сила в Грузії).

Саакашвілі – українець.

Незважаючи на те, що екс-президент раніше неодноразово говорив, що громадянство України він не буде приймати, все ж таки 29 травня, ввечері, П. Порошенко підписав указ, який надає Саакашвілі українське громадянство.

Отримавши паспорт громадянина України, він може втратити можливість займатися в Грузії політичною діяльністю. Адже, так як і в Україні, в Грузії, за законодавством людина не може мати два громадянства (якщо президент не приймає іншого рішення), тобто автоматично отримавши паспорт громадянина України, Міхеїл Саакашвілі втрачає громадянство Грузії.

Разом з тим, він не може займати керівних посад, бути їх членом, брати участь в розвитку і діяльності та бути засновником політичної партії.

Згідно слів депутата Національного Руху Георгія Вашадзе, Саакашвілі не бажає і не хоче в майбутньому відмовлятися від громадянства Грузії. І це, більше всього, пов’язано з небажання втратити можливості розвитку політичної кар’єри не тільки в Україні, а й в Грузії.

Україна – не Грузія.

Прихильники Саакашвілі впевнені, що досвід Грузії необхідний зараз для України, а от коаліція у ВР впевнена, що Україна – не Грузія і в нас такий «досвід» не дасть позитивного результату.

Спроби домовитися з Києвом, щоб Саакашвілі повернувся на Батьківщину, не дали ніякого результату, тому Тбілісі не бажаючи псувати відносини із Києвом, адже, за словами влади Грузії, Україна є їхнім стратегічним партнером, відмовилася від даної ідеї.

Перше, що зробив Саакашвілі, ставши керівником Одещини, проанонсував свої дії та реформи, більше у відео.

Ставши губернатором Одещини, Міхеїл Саакашвілі постав перед рядом складних проблем і тільки час покаже, чи подолає він їх, чи в Україні буде відкрита ще одна кримінальна справа проти нього.