Цього тижня Кабінет міністрів звернувся до Верховної Ради із поданням щодо відставки Міністра екології Ігоря Шевченка. Ми вирішили розглянути найбільш скандальні події, пов’язані із діяльністю чиновника. Але для початку наведемо досьє чиновника.

 

Кар'єра
Займався громадською діяльністю в юридичних студентських колах.
З 1990 року працює юристом — спочатку в юридичній фірмі «Легіс», потім у фірмі «Фрішберг і партнери». Влітку 1996 року здав адвокатський іспит і став адвокатом. Шевченко також стажувався у Посольстві України в Бельгії, Антимонопольному комітеті України і юридичній фірмі «Василь Кісіль і партнери».

В 1995 році створив юридичну фірму «Шевченко, Дідковський і партнери» спільно з Олексієм Дідковським і став її керівником. Вже через 8 років створена партнерами юридична фірма стала № 1 в Україні (у 2004 році займає 1 місце в рейтингу найкращих юридичних фірм України, а в 2006 році визнається журналом «Кореспондент» кращим роботодавцем України серед провідних юридичних та аудиторських фірм).

В 1997 році після закінчення навчання на юридичному факультеті (школа права) Державного університету штату Міннесота (США) здав адвокатський іспит (bar exam) і працював юристом в Нью-Йорку у великій міжнародній юридичній фірмі «Кудер Бразерс» (Coudert Brothers). В кінці року повернувся в Україну і продовжив управління своєю юридичною компанією.

У листопаді 2007 року припинив юридичну практику і партнерство в юридичній фірмі «Шевченко, Дідковський і Партнери» і зосередився на громадській діяльності, фірма перейменована в «Астерс», а Ігор Шевченко заснував компанію Shevchenko Asset Management.

2 грудня 2014 призначений міністром екології та природних ресурсів у 2-му уряді Арсенія Яценюка (за квотою фракції ВО «Батьківщина»).

 

Громадсько-політична діяльність
В 2002 році ініціював створення всеукраїнської громадської організації "АСОЦІАЦІЯ правників України (АПУ) і був її президентом протягом двох термінів до 2007 року, а в 2008 році був обраний її почесним президентом.

У січні 2006 року його першим від України обрано для участі у Форумі молодих лідерів світу, де взяв участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Після цього створив і очолив Форум молодих лідерів України, який у 2009 році був реорганізований в «Лігу молоді Української Громади». В 2008–2009 рр — Голова правління Благодійного фонду «СОС Дитяче Містечко-Україна», на громадських засадах.

В 2010 р. Ігор Шевченко почав процес створення Мерітократичної партії України, а вже в 2012 р. у очолив її.

У різні роки Ігор Шевченко на громадських засадах входив до громадських рад при державних організаціях.

Радник Прем'єр-міністра України з питань залучення іноземних інвестицій, 2005 рік.
Радник Київського міського голови з питань залучення іноземних інвестицій, 2001–2006 рр.
Громадська Рада при Міністерстві юстиції України, член ради, 2005 рік.
Рада підприємців при Кабінет Міністрів України, член ради, 2005–2006 рр.
Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при Президентові України, член комісії, 2006–2007 рр.
Експертна рада при Комітеті Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, член ради, 2008.


Діяльність на посту Міністра екології.
За 100 днів в Уряді Арсенія Яценюка Міністром Ігорем Шевченком здійснені такі кроки щодо покращення роботи свого відомства та екологічної ситуації в країні в цілому.

Загроза звільненню та спроба розібратися із причинами цього звільнення.
Цього тижня чиновник постав перед загрозою бути звільненим. "Це рішення ухвалено зважаючи на те, що Мінприроди як центральний орган виконавчої влади втратило керованість, не забезпечує виконання базових функцій та зобов'язань держави в сфері охорони довкілля", – йдеться в повідомленні.

 

Кабінет Міністрів звернувся до Верховної Ради з поданням щодо звільнення Ігоря Шевченка з посади Міністра екології та природних ресурсів. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 24 червня.

Під час засідання Кабінету Міністрів члени уряду запропонували Ігореві Шевченку добровільно піти у відставку, проте той відмовився.

У поданні йдеться, що за час перебування на посаді міністра неодноразово мали місце факти порушення Ігорем Шевченком законодавства, наслідком чого було проведення перевірок та підтвердження відповідних фактів. Зокрема, згадується його політ до Ніцци на початку червня.

В той же час міністр екології, який нещодавно потрапив у немилість до прем'єр-міністра, звільнятися не збирається, і наполягає на тому, що проти нього ведуть "брудну гру".

Усі звинувачення в корупції Шевченко відкидає і вимагає, аби його діяльність перевірила Генпрокуратура.

Також він заявив, що на його місце претендує Олег Ляшко.

Пану Ляшку пообіцяли крісло міністра екології, і він також зацікавлений в тому, щоб я не працював,
— запевнив міністр.

Також він наголосив, що наразі рішення парламенту про звільнення немає, тому збирається працювати до тих пір, поки парламент не прийме рішення.

Але, додав Шевченко, в нього є підстави вважати, що звільнення не буде і парламент не проголосує за відставку.

Нагадаємо, 12 червня Яценюк перед цілою країною висварив міністра екології.

Ось як висловлювався про ситуацію з міністром екології депутат Ляшко: "У нас у Василькові сталася техногенна катастрофа (пожежа на нафтобазі БРСМ розпочався 8 червня і тривала більше тижня), величезна екологічна катастрофа, загинуло 5 осіб внаслідок цієї катастрофи. Міністр екології Шевченко в цей час перебував у Ніцці, в Монако у відпустці".

Коли глава Мінприроди відкинув ці звинувачення, Ляшко з трибуни парламенту повідомив, якими літаками вилітав з країни і повертався в неї міністр.

"Пан Шевченко повернувся літаком PH-ARO. Власник цього літака наш колега Онищенко… пов'язаний з газодобувною сферою в Україні" – сферою відповідальності міністра", – сказав, зокрема, глава фракції Радикальної партії, зажадавши від Генеральної прокуратури порушення кримінальної справи.

Як повідомлялося, Ігор Шевченко підтвердив факт свого польоту літаком народного депутата від групи "Воля народу" Олександра Онищенка з Ніцци, проте не вбачає в цьому корупції. Він каже: «Була така ситуація, було важко вилетіти. Я знав, що там перебуває також цей нардеп, і у нього літак знаходиться в Ніцці, подзвонив йому і попросив допомогти”.

 

"Ваш вчинок настільки нікчемний, що від вас вже почали відмовлятися ваші політичні партнери. Вчора в ефірі одного з телеканалів керівник "Батьківщини" Юлія Тимошенко публічно відхрестилася від вас, як від чогось дуже недоброго, неприємного і гидкого. Відмовилась, незважаючи на те, що квота фракції, як учасника коаліції більшості, на посаду міністра екології була продана олігархові наче мішок картоплі. Цю посаду купили для захисту приватно-бізнесових інтересів покупця – менеджери "сім’ї" Януковича- Онищенка.

Проте керівник "Батьківщини", намагаючись відвести від себе і своєї політичної сили відповідальність за призначення на посаду міністра екології такого "горя", як ви, забула про те, що існують документи, які доводять – вас призначали за квотою "Батьківщини".

Підсумовуючи, зазначимо насамкінець про причини, які фігурують як пояснення звільненя Шевченка у ЗМІ. Однією із причин звільнення Шевченка є неможливість міністра розібратися із трагедією у Висилькові на Київщині. Ще одна причина, яку обговорюють у кулуарах Верховної Ради та Кабінету міністрів є те, що на посаду міністра екології претендує Олег Ляшко.

 

Висновки

Намагаючись задовільнити попит читачів на інформацію про очільника міністерства екології, ми зібрали всі доступні в інтернеті відомості. Згідно з нею пан Шевченко не гідний називатися меритократом.