Trokh-doktoriv-nauk-pozbavili-naukovikh-stupeniv-za-plagiat-2

Наказом Міносвіти від 14 липня 2015 року №758 передбачено публікації дисертацій та дипломних робіт в інтернеті задля уникнення плагіату

Про це під час брифінгу повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт, передає Корупція.Інфо.

На офіційному веб-сайті вищого навчального закладу або наукової установи, спеціалізована вчена рада якого прийняла дисертацію або опубліковану монографію до захисту, має бути розміщено примірник дисертації в електронному вигляді.

"Згідно з наказом не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати захисту дисертації мають бути опубліковані відгуки офіційних опонентів в електронному вигляді. Автореферати дисертацій будуть публікуватися на сайтах вищих навчальних закладів не пізніше ніж за 30 календарних днів до дати захисту дисертації", – зазначив міністр.

За його словами публікації підлягатимуть усі дисертації, відгуки офіційних опонентів та автореферати дисертацій, окрім таких, що містять державну таємницю або інформацію для службового користування.

"Розміщені на сайтах вищих навчальних закладів дисертаційні матеріали мають зберігатися у відкритому доступі протягом трьох місяців з дати видачі диплома доктора філософії або доктора наук", – додав Квіт.

Стосовно програми, що перевірятиме роботи на плагіат, міністр повідомив, що у цілях запобіганню корупційних схем назву програми вирішили не оприлюднювати.