Представник глави ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік від мінських домовленостей відмовитися не пропонував, а лише окреслив деякі ідеї, щоб знайти шляхи для їхньої реалізації.
Про це повідомив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю.
“Ми маємо ці угоди і вони важливі, адже вони встановили припинення вогню, вони встановили ключові правила.
Йдеться про відвід важкого озброєння, виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань, відновлення державного кордону між Україною та Росією. Це дуже важливі пункти і ми не хотіли б їх втрачати, залишившись без мінських угод”, — сказав Курт Волкер.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Він зазначив, що спершу Росія повинна зупинити війну на Сході України та дозволити ввести на Донбас миротворчу місію ООН.
“На мою думку, Мартін Сайдік демонструє, що існують певні ідеї, від яких можна відштовхуватися. Але передумовою цього може бути тільки рішення Росії припинити війну, встановити мир і в кінцевому підсумку прийняти миротворчу місію ООН, аби створити мирне та безпечне середовище. Лише коли ці пункти будуть реалізовані, то матимуть сенс і всі інші речі”, — наголосив Волкер. За словами спеціального представника Держдепартаменту США, “мінські угоди гарні на папері, але їх не втілили в реальність”.
“Проблема в тому, що вони не виконані. Росія ніколи не дотримувалася повного припинення вогню. Не було повного відведення важкого озброєння. Російські війська продовжують перебувати на сході України.
Росія продовжує фінансувати незаконні формування і надавати їм озброєння. Вони підтримують існування двох так званих республік”, — сказав він.
Також, Волкер назвав умови, за яких Захід постійно підтримуватиме Україну. Він наголошує, що доки Україна йде шляхом реформ, Сполучені Штати й інші країни Заходу будуть її постійно підтримувати.
Дипломат зазначив, якби Україна не здійснювала реформ та не зміцнювала демократичні інститути і продовжувала залишатися “безнадійно корумпованою державою”, як за часів президентства Януковича, партнери вирішили б, що підтримувати таку державу безнадійно або занадто дорого.
Волкер наголосив, що наша держава наразі має потужну міжнародну підтримку, оскільки “нарешті зробила вибір, у якому напрямку йти”.