Ситуація на фронті на Бахмутському напрямку є оптимістичною та позитивною, і вже місяць там відбувається стабільне просування вперед.
Якщо ж ця динаміка успішних дій Сил безпеки і оборони України на Бахмутському напрямку збережеться, місто буде звільнене.
Таке припущення в ефірі національного телемарафону висловив командир розвідувального підрозділу “Терра” Микола Волохов.
“Впродовж останнього місяця [на Бахмутському напрямку маємо] стабільні успіхи у просуванні вперед: звільнення української землі від ворога, відвойовування того, що було втрачено. Починаємо заходити на ті території, які ми з самого початку не контролювали. Тому загалом все доволі позитивно і оптимістично”, ― сказав розвідник, наголосивши однак, що наразі зарано говорити про якусь перемогу.
Він також розповів про зміну поведінки росіян під час бойових дій на Бахмутському напрямку.
“Характер зіткнень ― багато піхотних боїв, але останнім часом і з нашого, і з ворожого боку залучається багато танків. Якщо до цього була тільки піхота, то зараз ворог активно показує техніку. Для нас це добрий знак, бо це свідчить про те, що вони не справляються і їм треба витягувати резерви”, ― заявив Микола Волохов.
Бахмутський напрямок продовжується залишатися одним з найгарячіших на військовій мапі України. Російські війська хоч і у важкому становищі, але продовжують кидати великі сили на цю ділянку фронту. Про поточну ситуацію під Бахмутом Микола Волохов розповів в етері Апостроф TV.
– Яка зараз ситуація під Бахмутом для українських військових? – запитали у військового журналісти.
– Дуже по-різному, залежно від ділянки. На певних ділянках ситуація “висить”. На певних ділянках було відносно спокійно, і ворог не проявляв велику ініціативу, а на інших ділянках – навпаки важкі бої. Я знаю це від своїх побратимів, що брали в боях участь, тому ситуація дуже-дуже різна.
В цілому говорити про успіх поки рано. Ворог все ще не втратив здатність до супротиву і має резерви. Наша робота зараз – ці резерви витягнути і вибити, щоб ворог не мав можливості для проведення наступальних операцій, здійснення підкріплення тим позиціям, які штурмуються, таким чином забезпечивши наш майбутній успіх.
Загалом Бахмут треба сприймати все ще як найгарячішу точку. Хоча зараз уже важко сказати, але я так бачу, що це одна з найгарячіших точок російсько-української війни, а отже і світу. Така ситуація.
Наскільки великими є втрати загарбників під Бахмутом?
– Вкрай великі. Дуже гарний коефіцієнт по відношенню до наших втрат, але цього все ще недостатньо. Все таки росія володіє набагато більшим ресурсом – людським ресурсом в піхоті, а ще до цього докладається їхня безпринципність. Для них не є абсолютно чимось соромним пускати людей на м’ясо. Ми собі такого дозволити не можемо – не тільки тому, що цих людей в нас не так багато, а і тому що у нас трошки інша філософія і мораль.
Втрати у них жахливі, але не критичні. Коли вони будуть критичними, то я думаю вся Україна про це дізнається, бо одразу почнеться стрімке просування. Зараз поки що все просування, яке ми маємо, відбувається з дуже важкими боями, і має, на жаль, ціну.
Також журналісти поцікавились у військового, чи могли б росіяни під загрозою шалених втрат і подальшого наступу Збройних сил України покинути позиції у Бахмуті?
– У них немає вибору. Країна, в якій вони живуть і за яку вони за власним бажанням, не за власним, за примусом, але воюють – це абсолютно контргуманна країна. Навіть ті, хто бажали би не воювати, просто змушені, бо інакше їх посадять до в’язниці або щось станеться з їхніми родичами.
Не думаю, що у нас вдасться отримати перемогу легким шляхом, що вони просто там втечуть. Я вірю в цю перемогу, я більше скажу – я впевнений, що вона станеться. Але досягнута вона скоріше буде у складних боях, ніж просто росіяни там щось усвідомлять і втечуть.