Як заявив військовий аналітик, полковник Петро Черник, те, як довго окупанти можуть протриматися в Бахмуті, буде залежати від того, як буде рухатися оперативне оточення. Звільнення Андріївки і Кліщіївки — крок у цьому напрямку.
“Під Бахмутом, знову ж таки, нічого не міняється. Ми взагалі по фронту — і це треба розуміти — будемо перебувати в стані рутини, допоки не прорвемо повноцінно лінію оборони на півдні, допоки не візьмемо Бахмут в оперативне оточення”, — зауважив експерт в інтерв’ю для ТСН.ua
“Оперативне оточення Бахмута — також велетенський крок уперед. Якщо це вдається, то там те угруповання буде або знищене, а в моєму розумінні було б ідеально, якби кілька тисяч росіян здалися у полон. Це дійсно навіть для них була б величезна проблема і перша точка серйозного мотиваційного надлому у комплексному розумінні цього слова”, — зазначив військовий аналітик.
“Ми рухаємося до цього, але треба набиратися терпіння. Рутина триватиме зараз кожен день”, — резюмував Черник.
Окрім цього, українські військові закріплюються на зайнятих рубежах поблизу Вербового в Запорізькій області. Загалом на цьому напрямку з обережним оптимізмом можна говорити про успіхи українських Сил оборони. У російських окупантів дедалі менше сил, щоб контратакувати українські війська. Про це сьогодні, 28 вересня, сказав військовий оглядач Денис Попович.
“Щодо Вербового — там досить обережний оптимізм. Чому? Тому що дійсно російська армія веде контратаки. Але вони з часом слабшають. Судячи з усього, основні резерви, які були перекинуті туди, вже вибиті. У них зараз усе менше і менше сил для того, щоб контратакувати українські війська”, — сказав Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Схожа ситуація, за його словами, спостерігається і в районі села Новопрокопівка.
“Очевидно, з часом і в міру того, як українські військові вибивали резерви противника, їхні атаки починають слабшати. Тому обережний оптимізм на цих обох напрямках — під Вербовим і Новопрокопівкою”, — сказав гість ефіру.
Бої точаться на західних околицях населеного пункту Вербове. Але місцями українські військові в рейдовому порядку вже безпосередньо заходять у це село, доповнив експерт.
“Час від часу це відбувається. І тому там, очевидно, найближчим часом можуть бути хороші новини. Під Новопрокопівкою бої тривають на північних околицях цього населеного пункту. Там теж ситуація досить напружена, але присутній стриманий оптимізм щодо майбутнього просування”, — резюмував оглядач.
Говорячи про ситуацію на Лимано-Куп’янському напрямку, оглядач зазначив, що росіяни готують там наступ давно, їхні наміри відомі. Але все залежить від того, коли російські окупанти його почнуть і чи почнуть взагалі.
“Поки що там ситуація досить стабільна. На сьогоднішній день у ворога є плани наступати. Плани ці зрозумілі — вийти на рубежі річки Оскіл. Однак, поки що на сьогодні ситуація більш-менш стабільна. Тобто всі в очікуванні якихось подій”, — зазначив Попович.
А тим часом на південному напрямку українські бійці дедалі частіше беруть у полон російських військових. Особливо спостерігається збільшення числа зеків — так званих загонів » Шторм-Z » , зазначає Олександр Войтко, військовослужбовець ЗСУ.
«Через великі втрати окупанти заповнюють «дірки» в особовому складі за рахунок колишніх сидільців. Ставлення до них там вкрай жорстке. У разі спроби відступити — розстріл на місці. У регулярних частинах РФ ситуація не краща. У разі відступу російським військовим загрожує в’язниця або відправлення до «підвалу», — розповів військовослужбовець в ефірі Апостроф TV
За його словами, такі жорсткі «дисциплінарні заходи», зокрема, сприяють тому, що просування на півдні для нас залишається непростим.
Загарбники прагнуть швидко створити додаткові війська, щоб зміцнити свої позиції на передній лінії оборони, яка перебуває під тиском з усіх боків. Вони намагаються представити ситуацію так, начебто контратака України просувається повільно. Однак для російського командування існує ризикований момент: у разі прориву передових позицій, які утримують ув’язнені та регулярні збройні сили, у них може бути не достатньо резервних сил для зміцнення наступних ліній оборони.