Оточення Бахмуту стає реальнішим. Зараз російські окупанти думатимуть більше про відновлення власних сил та позицій, ніж за контрнаступ, щоб наново захопити населені пункти. Звільнення Андріївки, а потім і Кліщіївки — це відправна точка для подальшого оточення Бахмута.
https://www.youtube.com/watch?v=fpBgy3UA2s8

Про це розповів заступник командира 3-ї штурмової бригади майор Максим Жорін в телеграм-каналі.

«Закріплення на лінії Андріївка-Кліщіївка — це відправна точка, з якої вже можна більш реально говорити про подальше оточення Бахмута. Взяття цієї лінії дає вогневий контроль ще над частиною безпосередньо міста Бахмут. Це опорна лінія, яка для нас дуже важлива для реалізації подальших планів», — написав Жорін.

Також він додав, що звільнення двох населених пунктів не означає, що там завершились бої. Тепер боротьба йде для їхнього утримання. Проте на думку Жоріна, найближчим часом окупанти зосередяться на відновлені власних сил та укріплені оборонних рубежів, а не про повернення під свій контроль Андріївки та Кліщіївки. Також для ускладнення просування Сил оборони, окупанти будуть завдавати максимального ураження дронами, артилерією та ФАБами.

Окрім цього зарано казати про можливість російського контрнаступу, бо їм треба відновити морально-психологічний стан особового складу й відновити боєздатність. 72-га мотострілецька бригада РФ повністю розбита, майже все управління знищено, тому її не скоро можна буде побачити на фронті знову. Також серйозних втрат зазнали 31-ша та 83-тя десантно-штурмові бригади РФ. Інші підрозділи просто втекли. Проте такий стан тимчасовий: «як тільки вони зберуть раму, знову будуть пробувати наступати».

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Також варто додати, що боями на Бахмутському напрямі скуті значні сили противника. У цьому полягає головний стратегічний задум українських військ, які своїми акуратними та послідовними наступальними діями не дають можливості російській армії перекидати ресурси на інші ділянки фронту.

Про це сьогодні заявив військовий експерт Сергій Грабський.

Він нагадав, що в районі Бахмута, згідно з даними, які озвучуються, у бойових діях беруть участь близько 52 тис. російських військових.

“Це говорить про те, що ці 52 тис. російських військових, перебуваючи на ділянці, яка зі стратегічного погляду на сьогодні не відіграє значної ролі, не можуть бути перекинуті на інші напрямки, де загалом вирішується доля цієї кампанії”, — коментує Грабський.

Таким чином, українські війська на Бахмутському напрямку реалізують стратегічний задум.

“Вони полегшують завдання наших військ на півдні й, зокрема, підтримують певний рівень напруженості на сході. Мається на увазі, що противник, не маючи змоги наростити угруповання на Куп’янському та Сватівському напрямах, не може розширити наступальні дії на цій ділянці”, — пояснив експерт.

Сергій Грабський наголосив, що в цьому і полягає стратегічне значення досить вузької ділянки фронту, якою є Бахмутський плацдарм.

Нагадаємо, в боях на Бахмутському напрямку були розбиті та втратили боєздатність одні із найбільш підготовлених частин РФ: 72 окрема мотострілецька бригада, 31 та 83 окремі бригади десанту. Попри це ворог не полишає спроб повернути втрачені позиції.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

За словами Сирського, загальна обстановка на Східному напрямку залишається складною. Ворог не полишає своїх намірів щодо поновлення наступальних дій на Куп’янському та Лиманському напрямках, до яких здійснює активну підготовку.

Тривають запеклі бої в районі Бахмута. Після втрати на минулому тижні населених пунктів Андріївки та Кліщіївки, ворог проводить численні контратаки з різних напрямків, безуспішно намагаючись повернути втрачені позиції.

Адже ці, невеликі, на перший погляд, населені пункти, були важливими елементами оборонного рубежу ворога, який простягнувся від Бахмута до Горлівки.

У результаті успішних дій українських військ була пробита лінія оборони ворога, яку він намагався закрити, кидаючи в бій всі наявні резерви, наголошує командувач.