Російські війська 1 червня не проводили жодних заявлених наземних атак у західній частині Донецької області.
Темпи наступальних дій окупаційної армії та ЗСУ в районі Бахмута станом на минулу добу, 1 червня, залишаються низькими. війська РФ вели безуспішний наступ в районі Оріхово-Василівки та Білої Гори.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики з посиланням на командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського повідомляють, що окупанти перейшли до оборони, зменшили активні дії та посилили артилерійський вогонь. Тим часом заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська зберігають контроль над південно-західною околицею та в’їздом до міста Бахмут.
Своєю чергою ватажок ПВК “Вагнера” Євген Пригожин стверджував, що лише близько 90 “вагнерівців” залишилися в Бахмуті і виїдуть вони вже до 5 червня. Мовляв, він хоче, аби найманці воювали на фронті, де вони могли б виконувати всі завдання самостійно.
Протягом минулої доби, 1 червня, російські війська здійснили обмежені наземні удари вздовж лінії Авдіївка-Донецьк. В українському Генштабі повідомили, що росіяни не проводили наступальних дій на авдіївському напрямку, а ЗСУ відбили всі російські атаки біля Мар’їнки на Донеччині.
Між тим в Міноборони Росії заявили, що підрозділи 1-го корпусу армії “ДНР” вели наступальні дії під Авдіївкою, а десантно-штурмові загони 5-ї ОМСБр 1-го армійського корпусу та чеченського спецназу “Ахмат” продовжували наступальні дії на мар’їнському напрямку. Крім того, один російський блогер стверджував, що армія РФ проводила штурмові операції в напрямку Побєди та Новомихайлівки. На геолокаційних кадрах, нібито видно, як 10-й танковий полк діє на Авдіївському напрямку.
Аналітики ISW наголошують, що російські війська 1 червня не проводили жодних підтверджених або заявлених наземних атак у західній частині Донецької області.
Додамо, молодший сержант-гранатометник 5-го окремого штурмового полку ЗСУ Юрій Сиротюк “Мамай” повідомив, що ситуація довкола Бахмута не змінюється весь останній тиждень.
“Крайніми днями йшли дощі, грози були, окопи були залиті водою і болотом, тому якесь фізичне пересування тут фактично було не можливе. Тому що Донецький кряж, перепади висот, відповідно, піхота мусила простоювати в окопах. Зараз ми перебуваємо на позиціях, які ще донедавна належали ворогам”,- розповів захисник-гранатометник в ефірі телемарафону.
Він додав, що кожна посадка всипана тілами знищених ворогів, які воювали “числом, а не вмінням”, тому “попри болота, ще багато плаває хороших руських Ванек”, від яких поширюється сморід.
Боєць зазначив, що про ротацію ворожих сил може свідчити шквальний вогонь з боку противника.
“Дійсно відбувається певне перегрупування. А ось, що дуже дивно, що не зменшується кількість артилерійських обстрілів. Тобто кількість піхотних атак істотно впала – це правда, але кількість артилерійських обстрілів не впала, а крайню добу навпаки – зросла. Щодня продовжуються авіанальоти ворожі, вертольотні удари, ствольна артилерія працює, танки, гармати, міномети, касетні та запалювальні боєприпаси. Тобто таке враження, що відбувається перегрупування двох сил”,- пояснив Сиротюк.
Він акцентував, що незважаючи на зменшення піхотних атак з боку ворога, вся ситуація свідчить про те, що попереду запекла битва.
“Ворог намагається закріпитися на руїнах Бахмута. В нього дуже не вигідне становище, бо він перебуває в низині, а ми перебуваємо на висотах. Ворог робить дуже кволі спроби вибивати нас з висот, поки що невдало. Зрозуміло, що він стратегічно тут не буде зупинятися. Ворогові або треба нас відсунути від міста і наблизитися до Часового Яру, вийти на висоти, щоб загрожувати Краматорську, Костянтинівсько – Дружківській агломерації. І нам так саме, потрібно обходити по висотах ворога, щоби заставити ворога піти з Бахмута – піти ганебно. Тому, мені здається, що це таке затишшя перед серйозним боєм”,- підкреслив Юрій Сиротюк “Мамай”.