На території Білорусі знаходяться різні види російської техніки. Ризик атаки по території України все ще зберігається.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат нагадав, що українці не очікувалаи атак з боку Білорусі на початку повномасштабного вторгнення, але ймовірність все ж була.
«І сьогодні у нас угруповання військ розгортаються теж на північних наших кордонах. Посилюється там ППО, загородження різних типів й мінні в тому числі. Очікувати можна чого завгодно», — зазначив Ігнат в ефірі телемарафону.
За його словами, на білоруській території Росія тримає зенітні ракетні комплекси, «Іскандери», авіацію, але кількість може бути меншою, ніж на початку повномасштабного вторгнення.
Крім того, спікер Повітряних сил вказав, що протяжність кордонів і протяжність лінії фронту велика й становить понад 2 тисячі кілометрів, з урахуванням Придністров’я, Білорусі, Росії, лінії бойового зіткнення та морських кордонів.
«Це все лінія фронту. І з цієї лінії фронту може прилетіти. Тому ніяких ілюзій не робимо, а підсилюємо ці напрямки», — підсумував військовий.
Варто додати, що росія намагатиметься оптимізувати виробництво дронів, щоб збільшити кількість їхніх атак по території України.
Про це заявив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
“Звичайно, Росія намагалася і буде намагатися збільшити кількість цих дронів… У них є необхідність для того, щоб якось здешевити виробництво різних засобів ураження. Ну і, зокрема, якщо ми говоримо про дрони, про ракети і з огляду на ті санкції, які зараз діють щодо Росії, або ж, самі заводи з випуску ракет — вони великі, вони громіздкі, вони залишилися ще з радянських часів, якщо ми говоримо про крайні удари по їхніх заводах у Самарі для випуску ракет категорії Х, то, звісно, вони намагатимуться переходити на дрони”, — сказав він.
Тимочко переконаний, що росіяни намагатимуться масштабувати виробництво дронів Shahed, лінійку своїх дронів-розвідників типу “Орлан” та дронів-камікадзе “Ланцет”.
“І, звісно ж, вони намагатимуться вигадувати нові способи ведення бойових дій за ситуацією, тому що Shahed — це, по суті, дрони-камікадзе, які призначені для того, щоб вести розвідку або ж для протиповітряної оборони, а не для того, щоб працювати на ураження. Але в них є певна необхідність, у межах якої вони використовують їх у війні”, — сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
За його інформацією, росіяни почали придивлятися і до дронів китайського виробництва як складової подвійного призначення.
“Коли ми входимо в зиму, ворог намагатиметься влучати ракетами або дронами, або робити комбіновані атаки на теплові електростанції, на об’єкти інфраструктури. Ну і, звісно ж, на лінії фронту вони намагатимуться вражати найбільшу кількість цікавих їм об’єктів. Але ми розуміємо, що це природний процес, і, звичайно, ми на це реагуємо. І ось вже створені 17 чи ще більше бригад ударних дронів, вони замовляють і вже замовили до 40 різних видів дронів. І не тільки йдеться про дрони-камікадзе, дрони тактичного рівня, оперативного, стратегічного рівня”, — зазначив Тимочко.
Він наголосив, що війна РФ проти України — це перша війна, в якій настільки масштабно задіяні і наземні, і повітряні дрони. Водночас Україна стала лідером у галузі з виробництва водних і надводних безпілотників.
“І зараз той же Кримський міст постійно відчуває на собі удари, зокрема, цих дронів. І ми розуміємо, що саме завдяки цим технологіям кораблі Чорноморського флоту, м’яко кажучи, незатишно себе відчувають у Чорноморському регіоні, вони відходять від портів. А якщо говорити про українські порти, то завдяки цьому і судна торговельні, пасажирські також можуть користуватися акваторією Чорного моря, як би Росія не намагалася обмежити нашу економічну діяльність на зовнішніх ринках”, — сказав Тимочко.