Вчора Росію масово атакували дрони. Безпілотники долетіли до Підмосков’я та Ленінградської області.
Полковник ЗСУ у відставці, льотчик-інструктор Роман Світан розповів сайту Charter97.org, що це за БПЛА атакували російську територію:
– Їх багато. Як мінімум сім презентував лише український міністр оборони. Скажу, що якщо презентували сім, то це означає, що їх кількість потрібно помножити на два. Виходить, що їх півтора десятки.
Якщо судити з фотографій уламків збитих безпілотників, які показали росіяни, це був UJ-22. Стандартна літакова схема, розмах крил – більше трьох метрів, його практично не видно, зібрано із пластику. Двигун двотактний, із собою він може нести десь як мінімум кілограм 20 вибухівки. Це або міни, або снаряди.
Куди він може дійти, залежить від того, скільки в нього заллють палива. Він, в принципі, більше 1000 км в один бік може дійти. Бойовий радіус із поверненням – 500-700 км. Безпілотник може дійти, розвантажитися та повернутися назад. Швидкість у нього така, що жоден супутник його не обріже, десь 100 км/год.
Це я описав один із тих, що показали росіяни. Є ще півтора десятки такого ж плану безпілотників із великою та меншою дальністю. Є безпілотники і на 100-200 км із прямим керуванням і без зв’язку із супутником. Вони працюватимуть на ближньому «театрі» тим же Бєлгородом, Курськ, Брянськом, Ростовом. Все, щасливе життя росіян скінчилося.
Оператори БПЛА могли перевірити дальність польоту й обчислити необхідний запас палива для ураження цілей у Росії, – вважає Іван Ступак.
Двадцять восьмого лютого в різних регіонах Росії впали кілька дронів, начинених вибухівкою, один із них долетів до Підмосков’я. Український військовий експерт Іван Ступак вважає, що поки що безпілотники лише тестують, щоб завдавати ефективних атак у майбутньому. Таку думку він озвучив у коментарі телеканалу “Еспресо”.
Експерт звернув увагу, що показаний росіянами “загадковий безпілотник із Підмосков’я” начинений 20 кілограмами вибухівки — це досить велика кількість, здатна завдати значної шкоди. Нехай поки що дрони не змогли дістатися Москви, але зробили перший крок для успішних ударів у майбутньому.
“Поки я це сприймаю як виключно тестовий режим. У цьому режимі запускають — щось долетить, супер. Не долетіло — наступний буде досконалішим”, — зазначив Іван Ступак.
Російські джерела повідомляли, ніби в безпілотника, що впав, просто закінчилося паливо. У зв’язку з цим Іван Ступак припустив: ті, хто запустили дрон, хотіли перевірити, яку відстань він зможе пролетіти непомітно для ППО та яка кількість палива потрібна для ураження конкретної цілі.
“Відзначити собі на карті: ага, до цієї точки стовідсотково долетить, отже, можна планувати подальшу “бавовну” на території Росії”, — висловився фахівець.
Напередодні писали, що дрон упав поряд із об’єктом “Газпрому” в Коломенському районі Підмосков’я. Його знайшли за кілька метрів від газової компресорної станції. Росіяни проаналізували уламки й дійшли висновку, що це міг бути UJ-22 Airborne виробництва української компанії “Укрджет”.
Того ж дня повідомлялося, що дрони атакували нафтобазу “Роснафти” в Туапсе Краснодарського краю. Удар пошкодив будівлю бойлерної та систему теплопостачання, а також спричинив пожежу.
Крім того, три дрони врізалися в будинки в Бєлгороді, спричинивши руйнування. Як пояснив експерт Юрій Касьянов, люди, які програмували маршрут безпілотників, не врахували висоту міської забудови.