Окупанти сконцентрували підрозділи на Луганському напрямку, там можлива велика хвиля атак.

Російські війська не можуть здійснити масштабні атаки на кількох напрямках в Україні через брак сил. Окупанти сконцентрували підрозділи на Луганському напрямку, на інших напрямках активізації атак очікувати не слід. Про це розповів командувач Центру військової розвідки Естонії Антс Ківісельг.

«Бойові дії ведуться на Луганському напрямку і там кілька російських ударних підрозділів зазнали великих втрат внаслідок дезертирства підрозділів», — зауважив Ківісельг.

За словами командувача естонської розвідки, на Луганщині можлива велика хвиля атак окупантів. Ймовірно, вона відбудеться не раніше кінця січня-початку лютого, коли промерзне ґрунт. Крім цього, концентрація сил в одному місці свідчить, що «такої атакувальної активності не можна очікувати на інших напрямках, тому що для цього просто не вистачає сил».

Ситуація на Донецькому напрямку

Ківісельг зазначив, що на Донецькому напрямку російські війська намагаються перекрити шляхи постачання в Авдіївці, але безуспішно.

У районі Мар’їнки Донецької області російські війська здійснили наступ та досягли певних успіхів. Росіяни використовували тактику атаки з флангів, замість прямого штурму позицій українських захисників.

«Це вимагає, щоб підрозділи були добре навчені та керовані, на щастя, таких підрозділів у Росії небагато, це один із небагатьох випадків», — сказав Ківісельг.

Ситуація на півдні України

За даними командувачу Центру військової розвідки Естонії, на Запорізькому напрямку окупанти атакували Херсонську область. Водночас росіяни зменшили кількість обстрілів.

«Це пов’язано з тим, що морська піхота і ВДВ, які там в основному воюють, не хочуть йти в лобову атаку», — додав Ківісельг.

На лівобережжі Дніпра українські військові утримують створені плацдарми, але замерзання ріки створює труднощі з постачанням як ЗСУ, так і росіян.

Додамо, завдання російської окупаційної армії залишаються незмінними — або оточити місто Авдіївку Донецької області, або вичавити з неї український гарнізон. Ворог рветься до міста з усіх боків, але постійно переносить терміни його “захоплення”, адже це йому не вдається. На цій ділянці фронту окупанти докладають основні сили. Про це сьогодні,розповів керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Павло Лакійчук в одному з інтерв’ю.

Він підтвердив, що тактика росіян — руйнувати все на своєму шляху.

“Можна згадати Маріуполь, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Бахмут, Мар’їнку. Стратегія скрізь одна й та сама. Зрівняти із землею, знищити все. Вони ж воюють не на своїй землі. У телевізорі вони Авдіївку візьмуть будь-що, незалежно від того, чи буде в реальності триматися оборона Авдіївки, чи ні. Картинку подати потрібно”, — сказав Лакійчук.

За словами експерта, вчора в Кринках Херсонської області окупанти демонстрували російський прапор рівно пів години, щоб доповісти Путіну про те, що його наказ виконано.

“Те ж саме стосується Авдіївки. Рвуться вони з усіх боків, завдання поставлено. Уже вкотре терміни переносяться. Хотіли вони Авдіївку взяти до початку виборчої кампанії, тепер до її закінчення. І то ще велике питання. Це, напевно, найгарячіша точка фронту зараз. Я не хочу сказати, що на Лиманському, Мар’їнському, Придніпровському, Куп’янському напрямках легше, але Авдіївський виступ залишається основною точкою докладання сил противника. Це можна бачити за кількістю атак, які він здійснює щодня”, — каже Лакійчук.

Також він зазначив, що на тактику дій росіян частково впливають погодні умови.

“Погоду передбачити складно, але щойно промерзання ґрунтів відбувається на 15-20 см, противник намагається доповнювати свої “м’ясні штурми” атаками бронетехніки. Але погода мінлива, тому мінливою буде і тактика дій противника. Усі знають, якою ціною під час цих штурмів дається там кожен метр, як було і з “бахмутською м’ясорубкою””, — резюмував Павло Лакійчук.