Священний синод допоможе із наданням автокефалії українській церкві. А тому Константинополь допоможе вирішити релігійні проблеми, які "мучили українців століттями"

Про це сказав вселенський патріарх Варфоломій у зверненні до українського народу напередодні 85 річниці Голодомору в Україні, йдеться на сайті української православної церкви в США.

Вселенський престол вирішив надати автокефалію багатостраждальній православній церкві в Україні, щоб вона приєдналася до повноти православ'я в єдності та внутрішньому світі, – зазначив патріарх. – Константинопольська Церква-Мати спілкується з усіма вами з тягарем на серці, у молитві згадуючи Голодомор українського народу. Трагічну та нелюдську подію 1932-1933 років, коли безліч людей загинули від навмисного і жорстокого голоду".

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Молячись за упокій душ померлих та за загоєння цієї болючої рани у свідомості вашої благословенної нації, ми нагадуємо всім людям доброї волі, що Церква не толерує несправедливість чи будь-яку силу, направлену підривати суспільну згуртованість", – заявив Варфоломій."Ми втручаємося, тому що це наш обов'язок. Виключно на основі достовірно-церковних, всесвітніх і наднаціональних критеріїв. Заради істини і традицій церкви, захисту канонічного порядку та ідентичності православ'я. 

Завжди для урочистості тіла Христового, а не для себе і не для демонстрації світової сили або влади".

Додамо, що той факт, що зустріч більшості єпископів Російської православної церкви в Україні та президента не відбулася, суттєво не вплине на процес надання автокефалії.

Про це говорить релігієзнавець Олександр Саган.

Подібні зустрічі Петро Олексійович провів із представниками Київського патріархату та Автокефальної церкви. І для того, аби владі не закидали утиск священників Московського патріархату, така зустріч була ініційована і з ними. 

Деякі представники Московського патріархату таки доїхали на зустріч з президентом.

Вони відкрито казали, що проведення екстреного Собору було просто причиною, аби утримати усіх єпископів у приміщенні Києво-Печерської Лаври. Адже, за канонами, вони мають бути присутніми на таких заходах", – сказав експерт.

На цьому у мене все, підписуйтесь на наш канал, тисніть на дзвіночок і не забувайте перейти на наш сайт КОРУПЦІЯ.ІНФО, сторінки інстаграм та фейсбук. Посилання в описі до відео. Почуємся.