Основний кредитор виступив проти осучаснення пенсій на постійній основі і скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Крім того, МВФ виступив ще проти однієї ініціативи, про яку уряд промовчав в ході презентацій пенсійних змін. Кредитор не підтримує зниження коефіцієнта оцінки вартості року стажу з 1.35 до 1, що призведе до зниження розміру пенсій на третину, передає Корупція.Інфо

Популярне: Побачення зі скандальною заступницею міністра Авакова купила жінка. За скажені гроші! Деталі шокують!

Міжнародний валютний фонд не схвалив пенсійну реформу, яку підготував уряд Володимира Гройсмана. Після 10 днів роботи в Україні місія МВФ видала висновок, в якому не міститься практично жодного позитивного відгуку про ініціативи Кабінету міністрів.

У заяві після переговорів з українською владою відзначається, що проведення структурних реформ залишається ключовим фактором забезпечення потужного і сталого економічного зростання. Правда, говорячи про реформи, МВФ, крім пенсійної, має на увазі і земельну реформу, а також приватизацію та боротьбу з корупцією. "Як і передбачено програмою, ці дискусії (проведені в період роботи місії 16-26 травня) фокусувалися на пенсійній та земельній реформах, а також на заходи, необхідні для пожвавлення приватизаційного процесу і забезпечення конкретних результатів в антикорупційних зусиллях", – йдеться в заяві.

МВФ відзначає, що в ході дискусій був досягнутий певний прогрес в загальному розумінні "визначальних компонентів даних заходів", однак для відображення цих компонентів в конкретних законопроектах необхідно продовжити технічну роботу. Простими словами, запропонований урядом зміст пенсійної реформи МВФ не влаштовує.

Як вдалося уточнити у джерел в уряді, МВФ після аналізу пропозицій уряду щодо пенсійної реформи виступили категорично проти скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів і не підтримали ідею осучаснення пенсій на постійній основі.

"Ці дві ініціативи МВФ не підтримує", – заявив співрозмовник агентства.

Незгода МВФ з цими ініціативами цілком зрозуміла, вважає Гендиректор Української федерації убезпечення Галина Третьякова, оскільки їх реалізація призведе до збільшення витрат на пенсійні виплати з 11% ВВП на сьогоднішній день, до 14%.

"Реакція МВФ цілком природна. Вони проти підвищення витрат на пенсійні виплати, враховуючи, що в майбутньому розмір виплат по боргах МВФ буде рости".

Крім того МВФ категорично проти планів уряду знизити коефіцієнт оцінки вартості року стажу в формулі розрахунку пенсій з 1.35 до 1.