Європейська комісія оголосила два конкурси проєктних пропозицій під спільною назвою “ReadyForEU” із загальним бюджетом 7,5 млн євро для українських підприємців.
Про це йдеться у заяві ЄК.
Обидва конкурси мають на меті допомогти українським підприємцям та компаніям скористатися перевагами єдиного ринку.
Перший конкурс, “Бізнес-міст”, з бюджетом 4,5 млн євро, надасть фінансову підтримку українським малим та середнім підприємствам (SME), які постраждали від війни, у вигляді ваучерів на доступ до послуг та участь у торговельних виставках в ЄС.
Проєкт буде адмініструватися організаціями підтримки бізнесу, такими як Європейська мережа підприємств (EEN), Європейська мережа кластерів та іншими організаціями.
Метою конкурсу є створення консорціуму бізнес-організацій, який відбере до 1500 українських SME, орієнтованих на зростання та сталий розвиток, які отримають пряму підтримку у розмірі до 2500 євро.
Ця пряма підтримка покриватиме витрати на послуги з підтримки бізнесу, такі як: дослідження ринку для пошуку європейських партнерів; юридичні, організаційні та фінансові консультації щодо створення нової компанії або адаптації існуючої; допомога в участі або поїздках на торгові виставки в ЄС; юридичні консультації з питань прав інтелектуальної власності.
Другий конкурс, “Erasmus для молодих підприємців – Україна”, з бюджетом 3 млн євро, дозволить молодим українським підприємцям отримати досвід ведення бізнесу в інших європейських країнах.
Цей проєкт буде реалізовуватися в рамках вже існуючої програми “Erasmus для молодих підприємців”, в рамках якої понад 22 000 підприємців з усієї Європи отримали можливість поділитися своїми підприємницькими ноу-хау. За час існування програми EYE найбільша кількість українських підприємців подала заявки (154) та взяла участь (79) у програмі протягом 2022 року.
За результатами конкурсу будуть відібрані організації в Україні та ЄС, які наберуть до 430 нових українських підприємців та підберуть для них приймаючих підприємців в ЄС. Після цього буде надано фінансову підтримку цим підприємцям, а також покрито їхні витрати на проживання та подорожі.
Конкурси відкриті з 28 лютого 2023 року, і українські компанії та підприємці зможуть подавати заявки в останньому кварталі цього року.
Нещодавно, Європейська комісія запропонувала продовжити припинення дії імпортних мит, квот та заходів торговельного захисту щодо українського експорту до Європейського союзу, відомих як автономні торговельні заходи, ще на один рік. Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.
«Це є продовженням незмінної підтримки економіки України з боку ЄС та допомагає пом’якшити складну ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери через неспровоковану та невиправдану військову агресію росії”, – зазначається у повідомленні.
У Єврокомісії додали, що головною метою цих заходів є підтримка України, але водночас вони також враховуватимуть інтереси промисловості ЄС.
“З цією метою, а також з урахуванням значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів з України до ЄС у 2022 році, оновлені автономні торговельні заходи містять прискорений захисний механізм для захисту ринку Євросоюзу у разі потреби”, – йдеться у повідомленні.
Тепер цю пропозицію мають розглянути Європейський парламент та Рада ЄС.
Європейська комісія та Польща оголосили про намір шукати українських дітей, яких російські військові незаконно вивезли з окупованих територій України. Про це речниця Єврокомісії Дана Спінант повідомила 27 лютого на брифінгу у Брюсселі.
«За оцінками, з початку вторгнення російські війська відправили тисячі українських дітей до Росії. Викрадення українських дітей – це велика соціальна проблема, трагедія та злочин. Саме тому разом із Польщею ми запускаємо цю ініціативу за підтримки агентств ООН. Мета – об’єднати сили для збору доказів, щоб знайти викрадених дітей, а відповідальні за злочини були притягнуті до відповідальності», – вказала речниця.