Президент Європейської ради Шарль Мішель висловився за приєднання України до ЄС до 2030 року – за умови, що обидві сторони виконають свою «домашню роботу».
Про це Мішель сказав у інтерв’ю одному виданню.
«Так, Україна може стати частиною ЄС у 2030 році, якщо обидві сторони виконають своє домашнє завдання», – заявив Мішель.
Україна та інші країни-кандидати, за його словами, повинні впроваджувати реформи, боротися з корупцією та виконувати вимоги законодавства.
«Ми в ЄС повинні чітко розуміти, чого ми хочемо досягти разом, де наші пріоритети і на що ми хочемо витрачати гроші. І нам потрібно прискорити процеси прийняття рішень», – додав глава Євроради.
Мішель сказав, що ЄС не можемо більше втрачати час.
«Країни Західних Балкан, наприклад, 20 років чекали на вступ до ЄС, там посилюється вплив Росії та Китаю. А процвітаюча і безпечна Україна – в наших власних інтересах. Їхній опір Росії показав, що Україна має бути в ЄС: Україна має бути в ЄС. І вже скоро, а не колись. Це також довело б, що ЄС здатний до геополітичних дій», – вважає глава Євроради.
Варто підкреслити, що Європейський союз готується розпочати переговори про вступ України до ЄС, офіційно про це мають оголосити вже у грудні.
Про це пише Politico з посиланням на трьох дипломатів, обізнаних про ці плани.
Після прийняття українського звіту про виконану роботу комісія зробить заяву, в якій державам-членам буде «дуже важко не сказати «так».
«Політичний поштовх навколо цього буде занадто великий, щоб окремі країни-члени могли встояти. Робоче припущення полягає в тому, що до грудня Європейська Рада ухвалить рішення про відкриття переговорів», — пише видання.
Переговори дозволять на грудневому саміті, навіть якщо Україна ще не виконає всім сім умов, а правова база не буде остаточно сформована. Другий дипломат каже, що юридичне рішення про прийняття України може бути прийнято до початку 2024 року.
Один з представників Євросоюзу сказав журналістам, що прогрес України у виконанні необхідних кроків обнадіює, проте залишається одна область, яка видається проблематичною в короткостроковій перспективі. За його словами, вона стосується меншин.
Також, Україна виконає сім рекомендацій Єврокомісії і буде готова до початку переговорів щодо членства в Європейському Союзі.
Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час зустрічі-засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу в Україні.
За його словами, вже цього року мають розпочатися такі переговори.
«Потрібне відповідне політичне рішення від Європи. Цей інтеграційний крок уперед засвідчить, що Європа ніколи не стане слабшою», — наголосив Зеленський.
Президент зазначає, що події в Україні чітко доводять те, що Європа здатна долати все, що робить Росія, намагаючись знищити Європу.
Зеленський також зазначив, що процес відновлення України після бойових дій, процес захисту нашої держави від руїн, це не тільки захист України, але й ідеї об’єднаної Європи, яка здатна спільними зусиллями та реальною солідарністю подолати будь-які виклики.
Нагадаємо, премєр-міністр України Денис Шмигаль 26 вересня зазначив, що після затвердження державної цільової програми «Єдність у розмаїтті» можна буде говорити про повне завершення виконання усіх семи рекомендацій. Зазначалося, що вказана програма передбачає створення умов для реалізації прав і можливостей національних меншин та корінних народів.
«Очікуємо, що в жовтні Україна отримає позитивну оцінку в межах Звіту щодо пакета розширення Євросоюзу. А потім буде голосування Європейської ради, яке відкриє дорогу до переговорів про вступ нашої країни до ЄС», — додав він.