Президент України Володимир Зеленський своїми заявами щодо протестів у Білорусі демонструє, що він “на боці людей”.

Про це заявила в ефірі телеканалу “Україна 24” народна депутатка від “Слуги народу” Єлизавета Ясько.

На запитання, чому Зеленський, на відміну від лідерів країн ЄС, утримується від різких оцінок ситуації, нардепка відповіла:

“Моя думка, що насамперед ми завжди мусимо стояти на боці людей, на боці тих, хто зараз на вулицях у Білорусі захищають свою свободу і своє самовизначення. Мені здається, в заяві, яку зробив Володимир Зеленський, чітко зазначається, що ми на боці цих людей. Бо завжди позиція Зеленського – бути на боці людей”.

Ясько додала, що Україна не втручатиметься “в якісь дуже серйозні внутрішні політичні процеси, тому що це питання народу Білорусі”.

“Ми бачимо, як він (народ Білорусі – ред.) зараз визначається. Я дуже поважаю таку позицію. Моя позиція є значно жорсткішою, тому що я вважаю, що на парламентському рівні і на рівні взаємодії з нашими європейськими колегами нам треба зараз консолідувати зусилля підтримки людей, протестувальників у Білорусі, щоб дійсно дати їм можливість, нарешті, бути вільними. І цього знаєте хто сильно боїться? Боїться Володимир Путін. Те, що зараз відбувається в Білорусі – це страх Путіна”, – зазначила “слуга народу”.

Говорячи про страх та паніку, Путін – це не єдина людина, що боїться. Заяви президента Білорусі Олександра Лукашенка про нібито причетність України до організації протестів опозиції викликані тим же страхом та панікою.

Про це заявила в ефірі телеканалу “Україна 24” народна депутатка від партії “Слуга народу” Єлизавета Ясько.

“Я думаю, що (такі заяви Лукашенка – ред.) особливо нічого не змінять, тому що ми бачимо, що Лукашенко зараз не є впевненим, що він просто зараз панікує”, – наголосила Ясько.

На зауваження ведучої, що білоруський президент виглядає доволі впевнено, нардепка відповіла:

“Ну, я б не сказала. Ті методи, які він зараз використовує – можна побачити, що він не впевнений… Ми знаємо, що Україна завжди стоїть на боці свободи, і від цього ми не відступимо”.

Як відомо, президент Білорусі Олександр Лукашенко стверджує, що протести проти його переобрання координуються з-за кордону. За його словами, в Білорусь “понаїхали з Польщі, з Голландії, з України”, щоб дестабілізувати ситуацію.

Раніше ж президент Володимир Зеленський, коментуючи протести в Білорусі, заявив, що влада повинна “знаходити діалог зі своїм суспільством”, і закликав українців відмовитись від поїздок до сусідньої країни.