У ЗСУ пояснили, що ускладнює звільнення Кінбурнської коси. Бойова робота щодо звільнення цієї території ускладнюється низкою чинників.

Українські захисники продовжують роботу зі звільнення Кінбурнської коси. Однак вона ускладнюється низкою факторів, зокрема погодними умовами. Росіяни намагаються звідти вести вогонь, але їм заважає наша контрбатарейна робота. Про це розповіла начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону у п’ятницю, 13 січня.

“Оперативна ситуація полягає в тому, що ворог час від часу виїжджає на позиції, звідки здійснює обстріли протилежного берега, але залишатися йому там постійно заважає наша контрбатарейна робота. І саме тому ця робота ще не закінчена, оскільки складні погодні умови… Тому мешканцям Куцурубської громади треба бути дуже уважними та прислухатися до сигналів повітряної тривоги”, – зазначила вона.

За її словами, Кінбурнська коса має географічну особливість: це піщане намивання, тому населені пункти там є місцями, де “ворогові більш-менш зручно розташовуватися”.

“Саме тому вони намагаються ці населені пункти використовувати як пункти свого базування. Ми все ж таки продовжуємо свою роботу, і вона ускладнена тим, що у нас немає абсолютної інформації про наявність там мирних жителів, хоча знаємо, що окупанти намагалися їх вивезти”, – розповіла Гуменюк.

Начальниця прес-центру додала, що перебувати на косі постійно окупанти не можуть, бо українські бійці постійно працюють у відповідь.

“І вони тільки можуть час від часу підтягувати озброєння для проведення бойової роботи та негайно ретируються на Лівобережжя, з яким суходолом з’єднується Кінбурнська коса”, – підсумувала Гуменюк.

Військові розповіли, під чиїм контролем перебуває Кінбурнська коса і острови на Херсонщині.

Звільнення коси та островів можливе під час загального звільнення території.

Кінбурнська коса у Миколаївській області наразі більше перебуває під контролем окупаційних військ Російської Федерації. Натомість постійного контролю однієї зі сторін над островами на Херсонщині немає.

Про це повідомив в ефірі телемарафону керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Євген Єрін.

“Постійного контролю над цими островами немає, проте вогневий контроль за ситуацією на цих островах з боку Сил оборони триває. Кінбурнську косу більше контролює противник”, – розповів Єрін.

За його словами, завдяки вогневому контролю ЗСУ росіяни не мають змоги зосереджувати велику кількість військ на Кінбурнській косі. Саме тому, “казати про якийсь певний контроль з боку окупантів можна, але сказати, що це якийсь великий контроль – ні”.

Єрін наголосив, що звільнення островів і Кінбурнської коси можливопід час загального звільнення території. Адже “окреме звільнення коси недоцільне”.

“Там відкрита місцевість і вогневе ураження з боку противника може завдати більшої шкоди, ніж ми отримаємо переваги під час звільнення цієї території”, – підсумував представник пресцентру.

Війна в Україні триватиме доти, доки на фронт йтимуть російські мобілізовані за вказівкою диктатора РФ Путіна. Російські війська втратили Херсон, не захопили, як планували, Донецьку область, тактика ракетного терору не дала їм бажаного ефекту. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Українські сили оборони працюють над тим, щоб якнайшвидше принести в Україну переможний мир із тією заслуженою перемогою, на яку ми всі розраховуємо і на яку ми всі очікуємо. Над цим ведеться дуже серйозна робота”, — зазначив він.

Коментуючи ситуацію на фронті, експерт наголосив, що наразі справді складна ситуація в районі Бахмута і Соледара Донецької області, де українські захисники продовжують героїчно тримати оборону і завдавати серйозних втрат ворогу.