На фото одна й та сама дівчинка. Різниця в один рік. Даринці Огілько із Черкас скоро виповниться 4 рочки.

Ще зовсім маленькою вона потрапила в поле зору лікарів. Почалося все з невеликої гулі на голові. Спочатку ніхто не бачив в цьому небезпеки, аж скоро гуля почала рости і змінювати колір. Батьки звернулись до лікарів.

Після тривалих обстежень нарешті поставили діагноз: В-клітинна дифузна лімфома, агресивна. Даринку негайно поклали в лікарню й почали хіміотерапію. Та через півроку стався рецидив. Злоякісні клітини вразили кістковий мозок. У 2017 році Українські спеціалісти зробили термінову пересадку кісткового мозку.

Донорcький кістковий мозок прижився. Але у дівчинки виникла шкірна реакція трансплантату проти господаря. Це- ускладнення, що пов’язані з імунним конфліктом між клітинами донора і реципієнта. Даринці прописали гормони і циклоспорин, лише ці препарати стримують небезпечну реакцію. Пройшло вже шість разів по 100 днів після ТКМ. Та відмінити гормони не вдається. Одразу вилазять ускладнення, спричиняючи дитині біль і небезпеку.

У таких випадках потрібна процедура фотоферез. Кров, взяту у дитини, опромінюють ультрафіолетом за допомогою спеціального апарату, і потім переливають назад. Опромінені лейкоцити перестають знищувати здорові клітини, й дитина одужує.

Дарині фотоферез життєво необхідний. Але в Україні така можливість відсутня. Зробити це можна закордоном у клініках, де проводять ТКМ. Зокрема у Туреччині. Вартість 30 блоків опромінення – 33000 USD.

ДОПОМОГТИ ДАРИНЦІ:

Номер картки ПриватБанку 5169 3305 1504 5851 (ключ до рахунку на ім’я керівника фонду Мацібох Олена Геннадіївна)

ПАТ ПриватБанк
рахунок у гривні UA243007110000026007052726802,
ЄДРПОУ 34818334 Отримувач: “Крона” Всеукраїнська благодійна організація
(Призначення платежу “допомога Дарині Огілько”)