Власники маленьких броварень закривають свій бізнес, бо не можуть придбати ліцензію.
Майже 160 невеликих українських броварень об'єдналися після введення ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю пивом. Бізнесмени вже охрестили ці зміни придушенням малого бізнесу, тих, на кому тримається цивілізована Європа.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень, передає Корупція.Інфо
ПРИКАРПАТТЯ
Обладнання для броварні в передмісті Івано-Франквська підприємець Роман Критко привіз аж з Італії, довго мріяв, аби самому виготовляти пиво, зі справжнього ячменю та хмелю. Зараз усе це стоїть без діла.
Підприємця зупинив закон, за яким пиво прирівняли до алкоголю, ввели ліцензії на оптовий та роздрібний продаж, зробили обов'язковими касові апарати та ввели мінімальну площу торгової точки для продажу пива – не менше 20 метрів.
Тепер Роман має отримати ліцензію на гуртовий продаж свого пива, а це півмільйона гривень. Для нього, а ще сотень маленьких броварень по Україні, це означає смерть.
КИЇВ
Громадська активістка Юлія Солоха активно боролася з пивним лоббі.
У кіосках її знають давно, вона вкотре приходить туди, аби дізнатися, чи подіяли вистраждані зміни. Але ліцензію, виявляється, продемонструвати може далеко не кожен продавець, відсутність ліцензії зовсім не заважає торгівлі.
ПРИКАРПАТТЯ
Підприємець Роман Критько, який не має ліцензії, вирішив не порушувати закону і закрив броварню. "Оцю кризу витягували, виходили на нулі, заробляли 500 грн на місяць.
Тягнули тільки через людей, шкода було вигнати. Але коли ввели це нововведення, коли я зрозумів, що нам вводять це навантаження, я тоді зібрав весь колектив і сказав – вибачайте, але я просто більше вже не можу тягнути. Великі пивоварні, для них цей закон є дуже й дуже вигідний.
500 тис. гривень за ліцензію для них – це нічого", – розповів підприємець. В усьому підприємець звинуватив парламентарів-реформаторів на чолі із Ганною Гопко.
КИЇВ
Своєю чергою, нардеп Ганна Гопко зізнається по секрету, що пиво іноді полюбляє, але як і раніше вважає його національною небезпекою.
Телефон розривався від дзвінків, а соцмережі від образ. Вона тільки й робила, що виправдовувалася, адже набрав чинності не її законопроект, а зміни до податкового законодавства, які готувало Міністерство фінансів ще півроку тому. Весь галас, зчинений навколо пива, Гопко вважає іграми великого бізнесу.
Але у Києві тисячі продавців продовжують працювати без ліцензії та продавати пиво дітям. Тож нові обмеження зовсім не задля здоров'я нації. На кого працює новий пивний закон? Мінекономіки у відповідь на масове обурення маленьких пивоварень уже готує зміни до закону.
Тим часом, від бізнесу законослухняного власника пивоварні на Прикарпатті лишилося тільки маленьке кафе в Коломиї. Приміщення, де мала бути броварня, так і не добудували.
В самому кафе продають пиво інших маленьких броварень, які поки що працюють. Роман Критько закликав об'єднувати усі малі пивоварні, а їх в Україні 160. Вони зараз погоджуються на касові апарати та навіть підвищений акциз, аби тільки їх не придушували непідйомними для малого бізнесу ліцензіями.
Нагадаємо, що з 1 липня в Україні заборонено продаж пива в кіосках.