Як відомо, зараз на сході України тривають найзапекліші бої. Російські окупаційні війська намагатимуться просунутися по дузі від Луганщини до Вугледара Донецької області. Для цього у ворога є три угруповання. Окрім того, що ЗСУ вдається відбивати штурми загарбників, на стороні українських військових і погодні умови. 

 
Про це в етері телеканалу “Еспресо” розповів військовий аналітик Олексій Гетьман. 

“Одне – на Куп’янському та Лиманському напрямку, там близько 120 тис. людей. Близько 30-50 тис. людей навколо Бахмута. Біля Вугледара на півдні десь близько 150 тис. військових. Це три місця, де вони будуть намагатися просунутися”, – наголосив експерт. 

Водночас Гетьман наголосив, що в цьому плані погода грає на користь українських захисників, оскільки за нинішніх умов пересуватися важкою технікою неможливо. 

“Особливо під Вугледаром, де трошки інший грунт, ніж в Бахмуті чи на Луганщині. Там чорнозем, техніка в’язне. На півночі важко застосувати важку техніку, бо там ліси. Рухатися БМП та БТРами важче, бо треба їхати певними стежками – не як по полю”, – пояснив аналітик. 
 
Водночас військовослужбовці, що наразі обороняють ці напрямки налаштовані утримувати свої позиції.

“Ми знаємо, що чітка позиція є у нашого керівництва – зокрема щоб  Бахмут боронити до кінця. Звісно, коли ми будемо дійсно розуміти, що шляхи перерізані і немає ніякого сенсу знаходитися в місті, то, можливо, буде команда на відступ на підготовлені позиції, які є скрізь навколо міста”, – заявив один із бійців.