На початку нового 2019 року на українців чекає нова реформа. У 2019 році вступить в силу закон “Про валюту і валютні операції”.

На українців чекає багато несподіванок.

У червні 2018 року народні депутати підтримали законопроект «Про валюту і валютні операції». Закон вступить в силу тільки 7 лютого 2019 року, так як Нацбанку і Кабміну необхідно підготувати ряд додаткових законопроектів і норм.

Новий закон дозволить торгувати іноземною валютою небанківським фінансовим установам. Ліцензії зможуть отримати кредитні спілки, ломбарди, поштові оператори і недержавні пенсійні фонди. Українці зможуть отримати валюту в звичайних касах банку в разі зняття грошей зі свого рахунку або валютного переказу. Також банки зобов’яжуть приймати і замінювати пошкоджені купюри.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Крім того, якщо сума покупки менше 150 тис. грн, покупцеві не знадобиться пред’являти документальні підтвердження від юридичних осіб.

Також можна буде купувати валюту онлайн. Аналітик Віталій Шапран переконаний, що заборона на продаж валюти онлайн є пережитком радянської епохи.

«Якщо ви можете гривневою карткою розрахуватися, скажімо, на Aliexpress, чому ви не можете з гривневої картки купити собі валюту через інтернет? На це питання мало хто міг відповісти», – зазначив експерт.

За словами фінансистів, онлайн-продаж валюти дозволить знизити число напівлегальних обмінних пунктів, а банки розвантажать співробітників.

Очікується, що новий закон розширить перелік операцій, які можна буде здійснювати на території України і за її межами за допомогою готівкової іноземної валюти. Можна буде: розраховуватися з іноземними інвесторами та постачальниками, укладати страхові договори, використовуючи валюту, а також купувати або продавати цінні папери за валюту.

Однак, валютні перекази всередині України для виплати готівкою будуть заборонені.

Щоб розрахуватися валютою з іноземними громадянами, тепер не обов’язково буде заводити валютний рахунок. За кордон в іноземній валюті можна буде відправляти: оплату за лікування, виплати за судовими документами, оплату за навчання, стажування або участь в наукових конференціях, зарплати, стипендії, аліменти, соціальну допомогу, оплату видань і книг, виданих за кордоном, спадок, а також оплату за участь в конкурсах, заходах, і семінарах.

Без валютного рахунку можна буде здійснювати операції на суму до 150 тис. гривень.

Крім того, збільшиться сума, яку можна перевозити не декларуючи. Без письмового декларування українці зможуть ввезти і вивезти до 10 тис. євро. Якщо сума більша, то її необхідно буде зазначити в декларації. До 10 тис. євро буде підвищено ліміт поштових відправлень фізосіб, який сьогодні становить 300 євро.