В окупованому військами агресора Росії Криму на військовому аеродромі Кача неподалік від Севастополя пролунав вибух.
Там базується авіаполк загарбників. В результаті уражено і виведено з ладу військові гелікоптер Мі-8. У найближчих населених пунктах посилили фільтраційні заходи.
Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на джерела в українській розвідці, десь близько першої години ночі на аеродромі Кача біля Севастополя, де знаходиться 318-й окремий змішаний авіаполк окупантів, стався вибух.
Уражено і виведено з ладу військові вертоліт російських загарбників Мі-8.
“У тимчасово окупованому Криму чергова “бавовна”. В результаті вибуху близько першої години ночі уражено і виведено з ладу військовий вертоліт Мі-8 зі складу 318 полку”, – зазначив співрозмовник.
Фейкова окупаційна “влада” Криму і російські джерела інформацію наразі не коментують.
Також вказується, що загарбники Росії через цей інцидент посилили фільтраційні заходи і відкрили “кримінальну справу”.
Росія вже показала всі можливості свого озброєння 2022 року. Нічого нового, що могло б порівнятися зі Storm Shadow, у неї немає. Тому варто очікувати від країни-агресорки певних диверсій.
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, тимчасово окупований півострів Крим у питаннях ракетного озброєння для нас вже не є недосяжним: “Наприклад, ми без проблем можемо дістати до бухти Севастополя саме завдяки ракеті Storm Shadow. Тимчасово окупований півострів Крим для нас зараз у питаннях ракетного озброєння не є недосяжним. Це стосується не тільки півострова, а й, наприклад, околиць тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей. Значною мірою розширює можливості ракетне озброєння, не кажучи вже про перспективу Кримського мосту, який зачекався феєричних подій”.
У Storm Shadow все ж більш висока ефективність, ніж у ATACMS, наголосив експерт: “Останні мають значно більшу швидкість, ніж Storm Shadow, у яких вона навіть не сягає 1000 км/год. Деякі модифікації ATACMS можуть перевищувати 3 махи швидкості”.
Здавалося б, це чудовий показник, зазначив Олександр Коваленко: “Але ні — справа в тому, що саме російські засоби ППО, наприклад С-400, мають у своїх функціях можливість перехоплення балістичних цілей. В даному конкретному випадку перехоплення ATACMS більш ймовірне, ніж перехоплення Storm Shadow. Тому ATACMS — дороговартісна ракета, яка може з великою ймовірністю бути перехоплена російською ППО”.
Експерт вважає, що, напевно, саме через цю причину Сполучені Штати не надають ATACMS Україні, щоб, наприклад, не дискредитувати свій тип озброєння: “Адже якщо росіяни зіб’ють цю ракету, у них почнеться цілий карнавал, бо був знищений цілий ATACMS. Тому вони уникають цієї мінімальної дискредитації своєї репутації. Американці діють обережно і роблять ставку саме на більш ефективне, в цьому разі, озброєння”.
В Кремлі вже відреагували на британські ракети. Однак усе, що Росія могла показати зі свого ракетного озброєння, вона вже показала 2022 року, прокоментував військовий оглядач. “Нічого нового в Росії немає, що могло б порівнятися зі Storm Shadow. Наприклад, всім відомо, як впорався з “Кинджалом” Patriot. Якщо говорити про оборонні можливості, то в цих питаннях вона логічна”, — додав він.
Всі параметри систем, які перебувають на захисті повітряного простору Росії або тимчасово окупованих російськими військами територіях, відомі, зазначив Олександр Коваленко.
“Відповідно, ми можемо оцінювати, яка ймовірність перехоплення цієї ракети цими засобами. А якщо говорити про якісь гібридні загрози, тут можуть бути доволі різні сценарії. Росія може навіть таким чином провести певну диверсію, наприклад, на деяких чутливих об’єктах ЄС, приміром, підводних лініях зв’язку комунікацій, які розміщені на дні морів, як у Балтійському морі, так і ті, що з’єднують ЄС зі Сполученими Штатами”, — прокоментував експерт.