Під Бахмутом Донецької області спостерігається успішне просування Сил оборони України за основними напрямками — на півночі та півдні міста. Основним завданням українських захисників є повернення контролю над висотами та вогневий контроль угруповання окупантів у місті.  

Про це в ефірі українського телеканалу заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. 

“Я б не поспішав називати це контрнаступом, поки ще рано говорити про ті дії, які відбуваються в районі Бахмута саме в такому форматі. Але загалом, якщо розглядати події, — це безумовно успішне просування Сил оборони України за основними напрямками: на північній та південній локаціях, якщо бути точніше — на північно-західній та південно-західній локації містечка”, — сказав він.  

У північно-західному напрямку, за словами Коваленка, стратегія ЗСУ може передбачати контроль над висотами в районі Берхівського водосховища з подальшим вогневим впливом на селища Берхівка і Ягідне. 

У південно-західному секторі — від селища Іванівське до Кліщіївки і від селища Ступочки також у напрямку Кліщіївки.  

“Напрямок не змінюється і висоти поступально беруться під контроль. Загалом складається враження, що зараз основне завдання Сил оборони України — це контроль висот, який дає змогу загнати російські окупаційні підрозділи фактично в низину, адже Бахмут знаходиться в низині. І окупаційні війська, які перебувають у низині, опиняються не в найкращому становищі, вони стають як на долоні, і навіть їхня присутність у Бахмуті не дає їм абсолютно жодної переваги, якраз навпаки — це замкнутий простір”, — підсумував Олександр Коваленко. 

Також Коваленко прокоментував нещодавню заяву Пригожина про нібито захоплення Бахмуту. 
 
“Дивно, але чи є ще хтось, хто вірить пригожину? Якщо він говорить про “взяття” Бахмута, а це дільниця по Чайковському і “літак”, то чому він не зняв “переможне” відео на його тлі? Точніше того, що залишилося від літачка.Що ж…”, – -зазначив Коваленко. 

Цей запис повинен був вийти ввечері, але оскільки “кухар” поспішив зі своїми реляціями, змушений раніше опублікувати і замітку, присвячену Бахмуту.  

Якщо говорити про справжнє становище у Бахмуті – ситуація є критичною. Це правда. Але той, хто стежить за описом подій у місті, чудово розумів, що в якийсь момент вона буде саме такою.

Розглядаючи події останніх, навіть не днів, а тижнів, можна було неодноразово зробити висновки про те, що те, що відбувається в місті, це лише ширма, яка приховує те, що відбувається за межами Бахмута і що впливатиме дуже скоро на тих, хто в місті залишиться. як миші в мишоловці.  

Станом на сьогодні бої тривають у трикутнику Чайковського-Івана Івкіна-Корсунського. Іншими словами, російські окупаційні війська зараз літачок показати не можуть, оскільки вони до нього поки що не пробилися. Звичайно, все може змінитись протягом наступної години, але важливо не це.   

Важливо те, що пригожин квапить події. Він, який неодноразово обпікався на заявах про взяття Бахмута, знову прискорюється, щоб якомога раніше відрапортувати про “взяття” міста і почати відвід ПВК “Вагнер”, адже “кухар” чудово розуміє чим пахне.   

Сили оборони України в свою чергу значно покращили свої позиції на північно-західному та південно-західному секторах, що дозволяє ефективніше здійснювати вогневий вплив по місту і не тільки, а з півночі став відчуватися вогневий тиск із Сіверського плацдарму, що поступово набуває контурів… системності. 

З урахуванням обставин, що складаються, наші підрозділи і справді можуть бути виведені з міста найближчим часом. Але виведені без хаотичної втечі, контрольованими трасами. У свою чергу, “вагнери” такої можливості можуть не мати, якщо вони затримаються в Бахмуті. 

Пам’ятаєте, як було з Херсоном? Окупанти оголосили його “частиною” росії, а буквально за кілька тижнів він вийшов із “складу” росії. Аналогічна історія може повторитися з Бахмутом. 

Зараз вирішальне значення мають не стільки битви за останні будинки та провулки в місті, скільки те, що відбувається, прямо зараз, за містом.