Стратегічне партнерство між Україною й Туреччиною динамічно розвивається і є прикладом справжніх дружних відносин.

На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові з Президентом Турецької Республіки Реджепом Тайїпом Ердоганом, передає пресслужба глави Української держави.

Як зазначають в Офісі Президента, Зеленський подякував Туреччині за підтримку України на шляху до набуття повноправного членства в НАТО, зокрема під час Брюссельського саміту Альянсу.

“Особливо ціную цей дружній прояв в умовах агресії РФ проти України”, – наголосив він.

Лідери держав обмінялись думками щодо важливості поглиблення співробітництва у сфері безпеки й оборони.

“Поглиблення взаємодії між Україною та Туреччиною – важливий чинник забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні, і реальним прикладом такої роботи є взаємодія у форматі “Квадрига”, – зазначив Президент України.

Глави держав також обговорили перспективи взаємодії в енергетичній сфері. Зеленський зазначив, що для України, як і для Туреччини, актуальним завданням є диверсифікація джерел і маршрутів поставок природного газу. Була досягнута домовленість про спільне опрацювання можливих варіантів взаємодії у цій галузі, повідомили в ОП.

Крім того, президенти відзначили активізацію роботи переговірної групи та констатували необхідність фіналізації Угоди про зону вільної торгівлі між Україною й Туреччиною.

Зеленський поінформував, що за результатами домовленостей, досягнутих під час останнього засідання Ради стратегічного партнерства, Угода про будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб внесена на розгляд Верховної Ради з метою ратифікації.

Окремо глава держави наголосив на важливості ухвалення Закону “Про корінні народи України”, зокрема для кримських татар.

Він також відзначив активну участь Туреччини в Конференції з питань реформ в Україні, яка відбулася в Литві.

Лідери країн підтвердили домовленість провести наступне засідання Ради стратегічного партнерства в Україні.

Зеленський подякував Ердогану за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, за невизнання окупації Автономної Республіки Крим та захист прав і законних інтересів кримськотатарського народу.

Як повідомлялося, 7-8 липня у Литві проходила 4-та Міжнародна конференція з питань реформ в Україні.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.