Рада ЄС продовжила до 23 червня 2023 року санкції, запроваджені проти Росії через незаконну анексію Криму.
Як заявив голова зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Жозеп Боррель, ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму як серйозне порушення міжнародного права.
«Росія ще більше порушила суверенітет та територіальну цілісність України своєю неспровокованою та невиправданою загарбницькою війною проти України, яку ЄС продовжує найрішучіше засуджувати. Євросоюз непохитно прагне допомогти Україні реалізувати її невід’ємне право на самооборону від російської агресії та побудувати мирне, демократичне та процвітаюче майбутнє. Він також залишається відданим продовженню зміцнення здатності України захищати свою територіальну цілісність і суверенітет», – сказав Боррель, якого цитує пресслужба Ради ЄС.
Обмежувальні заходи, що діють на даний момент, були вперше запроваджені в червні 2014 року. Вони, серед іншого, передбачають заборону на імпорт товарів із незаконно анексованого Крим до ЄС, а також інфраструктурні чи фінансові інвестиції, туристичні послуги з Криму, а також на експорт певних товарів і технологій для кримських компаній.
Європейський Союз продовжить надавати Україні військову та гуманітарну допомогу й одночасно опрацьовуватиме сьомий пакет санкцій проти Росії, що також включатиме питання обмежень на постачання енергоносіїв.
Про це заявив виконуючий обов’язки міністра закордонних справ Естонії Андрес Сутт.
“Ми маємо збільшити ціну війни для Росії та продовжити підтримувати Україну шляхом надання оборонної та гуманітарної допомоги. Задля цього маємо продовжувати роботу над сьомим пакетом санкцій, який також стосуватиметься енергетики. Я думаю, що це буде корисним для диверсифікації шляхів постачання викопних ресурсів та у просуванні щодо нашого кліматичного порядку денного”, – зауважив естонський дипломат.
За словами Сутта, на сьогоднішній зустрічі керівники дипломатичних відомств європейських країн обговорять також світову гуманітарну кризу, різке зростання цін на продовольство та продовольчу небезпеку, що є прямим наслідком війни Росії в Україні.
Російські олігархи та установи втратили доступ до розкішних яхт, вертольотів, картин, нерухомості та інших активів на суму понад 12,5 млрд євро внаслідок санкцій ЄС.
Про це повідомив офіційний представник Єврокомісії з питань юстиції Крістіан Віганд.
“Сума заморожених активів російських олігархів майже подвоїлася з 6,7 млрд євро у квітні до понад 12,5 млрд євро”.
Таке різке збільшення заморожених активів Віганд пов’язав із тим, що за останні тижні було виявлено та заблоковано багато об’єктів, які належать російським олігархам, особливо у
Санкції Заходу проти рф у відповідь на вторгнення в Україну продовжують чинити потужний вплив на російську військову машину.
Про це заявив міністр економіки Німеччини Роберт Габек, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.
«Російська економіка руйнується», – заявив Габек у виступі перед німецькими законодавцями. Він підкреслив, що ФРН відіграла в цьому процесі важливу роль.
«Путін все ще отримує гроші, але час працює не на росію, він працює проти росії», – заявив міністр економіки Німеччини.
Він також відзначив, що через санкції рф втратила доступ до деталей і технологій, які мають вирішальне значення для її здатності вести війну проти України.