Найжорсткіші санкції в історії! Розгромний план ЄС: не омине нікого. Дісталися до Путіна — нарешті поплатиться

Країни-учасниці Європейського союзу погодили персональні санкції проти президента Росії Володимира Путіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова у зв’язку з нападом Росії на Україну. Нові обмеження не включатимуть заборону на поїздки.

Про це повідомляє брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк у Twitter.

«Досягнуто компроміс серед послів ЄС, щоб заморозити активи Путіна та Лаврова. Але немає заборони на видачу віз», — повідомив журналіст.

Європейський союз на засіданні минулої ночі, що пройшло без прес-конференції і без оприлюднення деталей, узгодив потужний санкційний пакет проти Росії у зв’язку з нападом на Україну. Президент ЄвроРади вважає за необхідне мобілізувати світову спільноту для захисту міжнародного права.

Міністр фінансів Франції Бруно ле Мер повідомив 25 лютого, що відключення Росії від глобальної міжбанківської системи платежів SWIFT можливе, але є крайнім заходом, повідомляє Reuters.

США та Євросоюз вирішили не відключати Росію від SWIFT у рамках посилення санкцій за вторгнення в Україну. Водночас повідомляється, що вони можуть повернутися до цього питання згодом.

«Це останній захід, SWIFT, але це один із варіантів, який залишається на столі», – сказав ле Мер журналістам перед зустріччю в Парижі зі своїми колегами з країн єврозони.

Своєю чергою президент Сполучених Штатів Джо Байден напередодні, 24 лютого, заявив, що США та ЄС поки що навряд відключать Росію від SWIFT.

Водночас він зазначив, що вони можуть повернутися до цього питання.

Крім того, підтримати Україну закликав світову спільноту голова Європейської ради Шарль Мішель. Він також анонсував другу хвилю санкцій від ЄС.

«Розмовляв з президентом Зеленським, оскільки Київ продовжують атакувати російські війська. Закликаю Кремль негайно припинити насильство», – сказав голова Європейської ради.

Раніше США та понад 30 держав у всьому світі погодили «пекельні санкції», які мають «викреслити Росію зі світової економіки».

Канада включила у свої списки санкцій проти Росії 27 фінансових інститутів і п’ять компаній. У тому числі Ощадбанк, ВТБ, РЖД, Газпром і Транснафта.

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що 70% російського фінансового сектора буде порушено новими санкціями. Вони будуть прийняті разом із США.

Також Японія запроваджує нові санкції проти Росії у зв’язку із ситуацією в Україні.


Related Articles