Днями ватажок ПВК “Вагнера” Євгєній Пригожин пригрозив Сергію Шойгу, що виведе війська з Бахмута, якщо їм не нададуть більше боєприпасів. Втім, така заява більше схожа на політичний крок.

“Кухар Путіна” написав відповідного листа з ультиматумом міністру оборони Сєргєю Шойгу. Ультиматум Пригожина був до 28 квітня. Тобто його дедлайн вже минув.

«Якщо дефіцит боєприпасів не буде заповнений, то ми будемо вимушені в організованому порядку, щоб не втікати як лякливі щури потім, або виходити, або залишатися гинути. Швидше за все, частину підрозділів ми будемо вимушені вивести», – заявив Пригожин.

Про це розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. За його словами, такого рішення Пригожину не забудуть у Росії. Це може стати його фатальною помилкою.

“У ПВК “Вагнера” восени минулого року було близько 45 тисяч осіб, яких змогли мобілізувати по в’язницях та депресивних містах. Зараз же залишилось приблизно 5 тисяч. Тому, звісно, він намагатиметься тиснути на керівництво Росії та російської армії”, – зазначив майор запасу ЗСУ.

Пригожин розуміє, що після поразки у війні в Росії будуть великі зміни в політичній структурі. Такими заявами він хоче додати собі публічності та підняти рейтинг, щоб після програшу зайняти собі вигідне, на його ж думку, місце у російському політикумі. Гетьман підсумував, що такі кроки Євгєнія Пригожина є радше політичними, ніж військово вмотивованими.

Зазначимо, росіяни вже 9 місяців намагаються взяти Бахмут, що на Донеччині. Окупанти щодоби втрачають там сотні одиниць особового складу та десятки одиниць техніки.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив у ефірі телемарафону, що Бахмут залишається основною ціллю ворога. Там зосереджені основні сили окупантів.

Сергій Череватий вкотре запевнив, що у ПВК “Вагнера” у районі Бахмута постійні системні втрати та неможливість постійно постачати особовий склад у величезних об’ємах.

«Якщо ця тенденція збережеться, то останнім місцем їхньої безславної історії буде наш славний Бахмут. Так воно й виходить. Плюс, те що він (Пригожин), при попередньому командувачі Суровікіну, був “блатним” (вони ж люблять все тюремне) у плані постачання боєприпасів, то зараз їх поставили на загальну пайку, що для них виявилось замало та вони так воювати не звикли», – пояснив речник Східного угруповання військ ЗСУ.

Сергій Череватий пояснив, що вагнерівці, зазнаючи втрат, роблять постійні істеричні заяви, щоб привернути до себе увагу та знайти хоч мікроскопічний шлях подолання.

Додамо, командувач Сухопутних військ Олександр Сирський заявив, що в Бахмуті Збройні Сили України контратакували на деяких ділянках.

Про це він повідомив за підсумками поїздки на фронт.

На Лиманському напрямку, зазначив генерал-полковник Олександр Сирський, наші оборонці протягом кількох останніх днів відбили численні штурми.

“Спроби ворога захопити наші позиції не вдались. Противник зазнав втрат, нами були взяті в полон 10 ворожих солдатів”, — сказав він.

Він також повідомив про інтенсивні бойові дії на Бахмутському напрямку: “Ворог здійснив численні атаки, намагаючись прорвати оборону наших позицій на декількох напрямках. Втім, завдяки стійкості та мужності захисників Фортеці, дії ворога зазнали невдачі”.

За словами Сирського, щоб просунутись вперед ворог застосовує максимум зусиль та не рахується ні з чим.

“Попри  значні втрати, у бій постійно кидаються нові штурмові групи “Вагнера”, бійців інших приватних компаній, десантників. Але взяти місто під контроль противнику не вдається. Ситуація  доволі складна. Разом з тим, на окремих ділянках міста ворог був контратакований нашими підрозділами та залишив деякі позиціі”, — додав він.