Опитування "Сегодня" показало, що серед виборців зростає невдоволення діями партій, представлених у парламенті. Більше 50% опитаних нами людей розчарувалися в політсилах
У Раді не вщухають розмови про прийдешні місцеві вибори, які відбудуться вже 25 жовтня.
Більше того, партії під куполом починають боротьбу за симпатії виборців: першим кроком, за словами політологів, можна вважати прийняття скандального закону про реструктуризацію валютних кредитів. Але очок політсилам це не додало.
Навпаки, народ все частіше почав говорити про бездіяльність депутатів – за 8 місяців їх роботи реальних змін, крім нової поліції, люди не побачили. Журналісти провели опитування, визначивши рейтинг довіри українців до представлених під куполом партій.
В Києві та Львові: більшість недовірливих
У Львові та Києві найвища кількість тих, хто не довіряє нікому.
"За 8 місяців після парламентських виборів майже нічого не зроблено. А щодо реструктуризаціюї кредитів – популістський закон. Тільки й уміють, що ходити по ефірах і один одного брудом поливати. Взагалі я підтримував "Свободу". Але їх в Раді тільки 6 осіб і навряд чи вони зможуть щось змінити", – вважає киянин Андрій Скоропадський (32 роки).
Продавець кави, киянин Євген, також нікого не підтримує. "Вони (партії в Раді. – Авт.) не підтримують мене, і я не підтримую їх. Ця влада нічим не краща за попередню", – вважає годинникар зі Львова Вадим Ткаченко.
"Кожен день ми чуємо новини, що чергового корупціонера, у якого знайшли величезні суми грошей і коштовностей, наступного дня відпускають під заставу. Ректор академії Мельник, який миготів по ТБ то з браслетом, то під домашнім арештом, то в бігах, то "смертельно" хворий, і раптом суд визнає його невинним, а конфісковане майно – повертають. Більше нікому не вірю", – каже львів'янка Мар'яна Чорна.
Опитуючи народ на Майдані, підійшли ми і до патрульного з нової поліції. Хлопець просив не вказувати його ім'я, але сказав, що також нікого не підтримує за небажання боротися з корупцією. "Двійка їм за це", – сказав нам патрульний.
Друге і третє місце між собою по Києву та Львову розділили "Самопоміч" та БПП.
"Під час війни ми повинні підтримувати команду головнокомандувача. Йому потрібно дати трохи часу – і все вийде", – вважає пенсіонер з Боярки Вадим Омелян.
Харків: старі люди вірять ОБ
Вивести харків'ян на відверту бесіду про політику виявилося непросто. Опитані не приховували розчарування від роботи ВР.
Майже половина з усіх опитаних відповідали: "Нікому не довіряю".
Причина такої позиції – бойові дії на Донбасі: на думку людей, влада робить недостатньо, щоб зупинити війну. А перше місце серед партій в Харкові зайняв ОБ, при цьому 10 з 11 респондентів, які їм довіряють, – пенсіонери. "Я голосувала за них на виборах, їх позиція ближче мені і тепер, оскільки їх депутати висловлюють турботу про пенсіонерів. На нинішню пенсію при сьогоднішніх цінах можна хіба що виживати", – зітхає 62-річна Анна Овчаренко.
Харків'яни стверджують: лідируючі політсили не виправдовують очікувань.
"Їм заважає війна. Але я очікую хоч якихось зрушень, – каже 25-річний менеджер IT-компанії Ілля Ладижинський. – Хочеться, щоб приймали закони, спрямовані на розширення повноважень місцевої влади, щоб менше тиснули на IT-галузь, у якої величезний потенціал у Харкові. Ну і розраховую на більш активну боротьбу з корупцією.
Не підтримаю жодну з партій". Чималу підтримку отримали РП і "Самопоміч": респонденти не стільки говорили про запропоновані ними законопроекти, скільки про лідерів цих партій. "Олег Ляшко – пряма людина, і мені здається, точно знає, чого хоче", – вважає 24-річний психолог Олена Жуга.
Дніпропетровськ: за БПП і Садового
У Дніпропетровську, як і в Харкові, лідирує ОБ. "Владу треба оцінювати, дивлячись на те, що бачиш навколо. І те, що я бачу, мені не подобається.
Те, як зараз живуть люди, ні в які ворота не лізе! Єдина альтернатива тим, хто нагорі, – це ОБ", – сказав нам Ігор (41 рік). Інші нарікають на владу через зміни назви міста (в рамках закону про декомунізацію. – Авт.).
"У країні багато проблем, про дефолт чутки ходять. А вони збираються викинути купу грошей на перейменування вулиць і навіть міст! Я все життя живу в Дніпропетровську і не відчуваю себе нещасним. А от коли зростають ціни і "комуналка", а зарплати немає – дуже навіть", – говорить економіст Олег (33 роки).
Але чимало в місті і людей, які підтримують президентську БПП і прем'єрський НФ. "Думаю, у важких для країни умовах вони непогано справляються. Легше кричати: "Ми погано живемо!". Але чарівною паличкою всі проблеми не вирішити", – вважає підприємець Олена (46 років).
Є серед дніпропетровців і прихильники партії Садового. "Зараз доводиться вибирати за принципом:" Хто менше себе встиг дискредитувати". Це "Самопоміч", – вважає студент Сергій (20 років).
Порівнюючи з іншими містами, в Дніпропетровську найнижче число осіб, які відповіли "не довіряю нікому", але таких теж чимало. "У нас партії тільки кольорами прапорців і відрізняються. А коли до годівниці приходять, різниці в їх діях не видно", – вважає менеджер Вадим (32 роки).
Одеса: Люди говорять про популістів і хвалять Юлю
Більшість одеситів також нікому не довіряють.
"Політики нас продали. Видно, чекають третій Майдан", – сказав Віталій Михайлюк (26 років). З 50 опитаних шестеро віддали перевагу ОБ. "Хочу, щоб була стабільність і курс долара 8 грн", – сказала нам пенсіонерка Вікторія Руденко (68 років).
"Ляшко іноді говорить правильні речі, але я за ОБ, тому що він складається з екс-регіоналів. При них ми жили добре, а зараз я не зводжу кінці з кінцями. У мене чоловік інвалід, і якби ми не отримували гроші за його інвалідність, то я б вже давно померла з голоду", – каже пенсіонерка Лідія Жавнерчик. На 2 місці в рейтингу довіри одеситів – "Самопоміч".
"По-моєму, тільки вона ще не зіпсувалася: нічого не роблять, от і не осоромилися", – сказала Олена Яворська (30 років). "Всі популісти. Довіру викликає "Самопоміч". У них адекватна система набору кадрів: спочатку організовують осередки громадських організацій, роблять опитування населення, хто за підсумками краще працював з проблемами людей, отримує право заснувати політячейку", – сказала нам Вікторія Лисенко (26 років). На 3 місці – "Батьківщина".
"Юля – молодець. Хто ще пам'ятає про Савченко? І з цими непідйомними тарифами щось робить, допомагає народу", – каже пенсіонерка Юлія Ніжинська (70 років). "Я довіряю "Батьківщині" вже 10 років. Колись мене привели до партії мої батьки, і я впевнений, що у них все вийде", – вважає Олександр Олійник (33 роки).
Джерело: Корупція.Інфо