Взимку ситуація на українському фронті буде дуже складною. Українські військові вже готуються до того, що може бути серйозна нестача зброї. Вони вже відчувають дефіцит боєприпасів. Про це повідомляє The Times.
Видання пише, посилаючись на військових, що цей дефіцит боєприпасів вони намагаються заповнити дронами-камікадзе. Складне протистояння очікується взимку під Лиманом. На цьому напрямку зростає занепокоєння щодо здатності протистояти вогневої потужності РФ в найближчі місяці.
Поставки 155-мм боєприпасів з США сповільнилися після того, як в Ізраїлі почалася війна.
«Сподіваюся, що Ізраїль зможе виконати своє завдання найближчим часом. Наша ситуація складна, тому що ми не отримуємо достатньо боєприпасів. Ми добре прикриті стрілецькою зброєю, але нам дуже потрібні артилерійські снаряди, вибухівка, протитанкова зброя і міни», — говорить військовий.
Він додав, що це стає серйозною проблемою і Україна ще раніше мала створити виробництво боєприпасів, адже війна триває з 2014 року.
«Ми не можемо просто покладатися на допомогу наших іноземних союзників, оскільки наші союзники виснажуються», — додав він.
Зазначимо те, що уряд Німеччини передав Збройним силам України новий пакет військової допомоги. До нього увійшла бронетехніка, обладнання та боєприпаси.
Про це повідомляє пресслужба міністерства оборони у Telegram.
Україна, серед іншого, отримала 20 бойових машин піхоти Marder із боєкомплектом, один танк для розмінування Winsent-1 та 5 гусеничних носіїв Warthog Ambulance.
Німеччина також поставила 2380 снарядів 155 мм калібру, 9 транспортних засобів (вантажівки, мікроавтобуси, всюдиходи) та 2 карети швидкої допомоги.
Крім того, німецький уряд передав українським воїнам 2428 криптофонів – спеціальних моделей телефонів із вбудованим шифруванням SMS та розмов.
Нагадаємо, українські військові продовжують операції на лівому березі Херсонської області та просунулися вперед за 21 листопада
Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що українські сили атакували з Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро) і увійшли в лісову зону поблизу населеного пункту.
Тим часом російські джерела стверджували, що українські війська продовжують утримувати позиції в Кринках, а також біля Антонівського автомобільного мосту та малого залізничного мосту за шість кілометрів на схід від Антонівського мосту.
За даними Міністерства оборони країни-агресорки, на Херсонському напрямку діють підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади РФ.
Військовий експерт Сергій Грабський також спрогнозував, як далі розгортатимуться події на лівобережжі Херсонщини.
За його словами, українські війська намагаються розширити смугу розміщення і активні дії на лівому березі Дніпра для того, щоб максимально створити труднощі для противника в майбутньому.
«Противник, слідуючи такій дуже традиційній схемі, намагається утримати всі території, які зараз знаходяться під його контролем і таким чином він змушений розмазувати війська, тобто розподіляючи цю щільність сили засобів, яка у нього є наявності, на більш широкому фронті», — заявив він.
Одна з цілей ЗСУ — дезорієнтувати ворога або зменшити щільність військ РФ на Запорізькому напрямку.
«У майбутньому можуть створитися умови, при яких українська армія може розвивати локальні наступальні дії саме з цього напрямку. Метою може бути максимально наблизитися до Криму, з якого здійснюється забезпечення російських військ, що діють в Північній Таврії. Тому наближення до Криму українських вогневих засобів серйозно вплине на можливість забезпечення угруповання противника, яке діє на північно-таврійському напрямку і тому це досить серйозна загроза», — підсумував Грабський.