Новий наступ на Київ залишається незмінною стратегічною ціллю ворога, про що влада регулярно попереджає, і відбуватиметься він здебільшого з північного сходу — як і 2022 році. І попри те, що Лукашенко давав Зеленському слово не втягуватись в війну, Путін таки може його прогнути. А все через наших дорогих союзничків, які жлобляться на підтримку ЗСУ на не відправляють нам підмогу.
Речник Пентагону генерал-майор Пет Райдер повідомив, що затримки в отриманні Україною того, що їй потрібно, продовжують наражати Україну на підвищений ризик, а також є пряма загроза вторгнення з боку Білорусі, як це було 24 лютого 2022 року.
«Ми повністю усвідомлюємо жахливість ситуації, важливість і терміновість потреб у боєприпасах та інших можливостях. І тому, знову ж таки, ми збираємося продовжувати дуже тісно співпрацювати з нашим Конгресом. Ризики зростають щодня. Українці показали себе неймовірно мужніми, сміливими та інноваційними бійцями, і вони продовжують тримати рубіж на більшій частині передової лінії. Російські війська досягли певних поступових успіхів. Але зараз ми продовжуємо бачити, як Україна тримає позицію. Тому будемо зосереджені на підтримці України та на тому, щоб Росія не могла захопити більше території. І тоді, сподіваюся, у майбутньому ми побачимо, що Україна поверне свою територію.», — розповідає речник Пентагону.
Райдер додав, що уряд США зосереджений на тому, щоб отримати додаткову допомогу від Конгресу та надати Україні.
«Що ми знаємо – так це те, що в Конгресі є сильна підтримка цього пакета обома партіями. Тож ми залишаємось оптимістами щодо того, що наш Конгрес дійде згоди та підтримає цей пакет. Тим часом збираємося продовжувати тісну співпрацю з нашими союзниками та партнерами, багато з яких надають значну допомогу Україні. І, звичайно, ми всі це дуже цінуємо. Тож це буде напрям наших зусиль.», — підкреслив речник.
Зауважимо, захоплення Києва – давня нездійсненна мрія окупантів, яка провалилася навесні 2022 року. Відтоді Росія періодично запускає проти України дезінформаційні кампанії про новий наступ на столицю. Сили Оборони відстежують переміщення російських військ і тримають ситуацію під контролем, а зміцнення оборонних рубежів на півночі є одним з пріоритетів військового керівництва.
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець вважає, що наразі російська армія не має потужностей для того, аби розгортати наступальні дії на нових напрямках
Про це він сказав у ефірі українського телеканалу.
«Інформаційні вкиди щодо захоплення Києва існують уже тривалий час. Зараз російська армія не має потужностей для того, аби розгортати наступальні дії, зокрема з Білорусі. Тому, що цей напрямок уважно відстежується українською розвідкою, там є достатньо гарні фортифікації. Напрямки наступу з Білорусі, які були на початку вторгнення, зараз уже добре відомі, вони укріплені. Навряд чи ворог спробує знову використовувати цей напрямок, який зараз буде для нього достатньо складним», — зауважив Згурець.
За словами військового експерта, скоріш за все противник діятиме на тих напрямках, які для нього є найбільш пріоритетні — це спробувати вийти на кордони Донеччини й Луганщини.
Тобто ця політична мета залишається, але бачимо, що це важко дається противнику.
«Побачимо, що буде з заходами в Росії щодо мобілізації, чи будуть вжиті широкомасштабні заходи зі збільшення надходження контингенту до російської армії. І тоді це дозволить більш детально оцінювати спроби росіян готуватися до наступальних дій. Поки що вони діятимуть на тих напрямках, які вже визначені. Тобто наразі говорити, що ось-ось почнеться наступ на Київ — недоречно», — наголосив Згурець.