В осінній і зимовий період російські війська не проводитимуть великих наступальних операцій. Проте, за цей час вони підготуються до нової літньої кампанії та проведуть у себе мобілізацію.
Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт Роман Світан.
За його словами, осінні дощі розпочинаються у жовтні-листопаді, а закінчується у квітні, і ми вже бачили не одну військову компанію. Тому лише літня кампанія має сенс, але вона обмежена у часі – це 5-6 місяців, поки тепло та сухо.
«П’ять-шість місяців є на розгортання якихось широкомасштабних наступальних дій, саме до них готуватимуться росіяни. Готувати наступальні дії вони можуть по відновленню сухопутного коридору або по захопленню, повторному захопленню Криму. Припустимо, рухом по Донбасу знову ж таки, по відновленню захоплених територій, раніше захоплених територій, оскільки вони чудово уявляють, вірніше прогнозують наш наступ, який зараз іде», — каже Роман Світан.
За його словами, український контрнаступ перед зимою та взимку зупиниться, тобто період наступальний закінчиться. І коли це станеться, окупанти почнуть готуватися повертати раніше захоплені позиції.
«Їм треба буде повернути це все назад. Бо без сухопутного коридору Крим з військової точки зору він марний. А без Донбасу, припустимо, сухопутний коридор неможливо утримати, бо це височини. І ось росіяни намагатимуться за наступну весну та влітку відновити втрачені». цього року позиції», – поділився прогнозом експерт.
Водночас в американській розвідці вважають, що Україна під час контрнаступу не досягне ключового для південного сходу міста Мелітополь і в такому разі не зможе цьогоріч виконати головну мету — зруйнувати російський сухопутний міст до Криму. Про це пише The Washington Post, посилаючись на ознайомлених із засекреченим прогнозом співрозмовників.
Неназвані американські посадовці висловили виданню думку, що через великі мінні поля та зведену окупантами оборону ЗСУ, які просуваються до Мелітополя з Роботиного, «залишатимуться за кілька миль від нього».
«Мелітополь має вирішальне значення для українського контрнаступу, оскільки вважається воротами до Криму. Місто знаходиться на перетині двох важливих автомагістралей і залізничної лінії, які дозволяють Росії перекидати військовослужбовців і техніку з півострова на інші окуповані території на півдні України», — пише WP.
За словами американських та західних офіційних осіб, спільні навчання українців з військовими зі США та Британії, передбачали втрати в техніці, які, як ідеться в матеріалі, мали стати «ціною прориву головної оборонної лінії Росії».
Американські чиновники розповіли газеті, що Пентагон нібито неодноразово радив Києву зосередити велику масу сил на одній точці прориву, але Україна обрала іншу стратегію — просування вперед невеликими підрозділами, поступово досягнувши за літо успіхів на різних ділянках фронту.
Водночас, за даними WP, у Вашингтоні відкидають критику, що надання винищувачів F-16 та далекобійних ракет ATACMS, на чому послідовно наполягає Україна, могли б призвести до іншого результату.
«Проблема залишається в тому, щоб прорвати головну лінію оборони Росії, і немає жодних доказів того, що ці системи були б панацеєю», — цитує газета неназваного високопоставленого представника адміністрації президента США.
Так чи інакше, ці борти незабаром таки можуть з’явитися в Україні. Зокрема Данія і Нідерланди вже офіційно підтвердили отримання від США схвалення на поставку літаків F-16 Україні. Зокрема, міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен повідомив, що схвалення від США на поставку літаків Україні було отримано на основі данського запиту.
Дозвіл від США на передачу F-16 Україні також прокоментував прем’єр-міністр Нідерландів Вопке Хекстра.
«Ми вітаємо рішення Вашингтона підготувати ґрунт для відправки винищувачів F-16 в Україну. Дуже вдячний Ентоні Блінкену за хорошу та швидку співпрацю. Тепер ми додатково обговоримо цю тему з нашими європейськими партнерами. Це знаменує собою важливу віху для України, щоб захистити свій народ і свою країну», — написав Хекстра в соцмережах.