Білорусь може розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
Про це йдеться в коментарі речника ДПСУ Андрія Демченка для УП.
За його словами, ситуація на українсько-білоруському кордоні залишаються контрольованою і на даний час наступальних угрупувань РФ на території Білорусі не спостерігається. Водночас Росія продовжує використовувати Білорусь як базу для підготовки своїх підрозділів та польотів військової авіації.
Окрім цього, з’явились нові ризики, пов’язані з нещодавньою заявою самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка про готовність розмістити у країні найманців ПВК “Вагнер”. Після таких заяв Україна зміцнює свою оборону на цьому напрямку.
Ситуація в Білорусі перебуває на постійному контролі і постійно відслідковується.
Демченко додав, що за наявними даними, на території РБ проводять роботи з облаштування місць для подальшого розміщення вагнерівців. Зважаючи на підтримку, яку Росії надає Білорусь, кількість найманців, що їх захоче прийняти Лукашенко може бути досить значною. Мова може йти про 8000 осіб.
Попри те, що розгортання польових таборів спостерігається на значній відстані від кордону України, саме перебування найманців у Білорусі становитиме додаткову потенційну загрозу нашій країні, перш за все пов’язану з диверсійною роботою та створенням різного роду провокацій.
“Для підсилення кордону з Білоруссю рішенням Ставки було визначено головкому та командувачу північного напрямку виконати необхідний комплекс заходів. Відмітимо, що підрозділи ДПСУ добре розуміють загрози, які можуть бути з напрямку Білорусі, і разом з іншими складовими Сил оборони України перебувають у постійній готовності до реагування на можливі провокації зі сторони противника та рішучих дій у відповідь”, – сказав Демченко.
Тим часом як заявив військовий експерт, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман, справа може бути не лише у представниках ПВК “Вагнера”.
“Ті табори, які начебто в якихось лісах Білорусі будуються для того, щоб відновлювався “Вагнер”, перегруповувався чи приводив себе до ладу. Посилаючись на дані лісника – не дуже коректна й потужна інформація”, – вважає Гетьман.
За словами військового експерта, є дані про те, що вагнерівці начебто збиралися пройти Заходом України до Придністров’я.
“У них давно така маячня – вийти на Львів. Здається, що, найімовірніше, це просто лякалки”, – переконаний майор запасу ЗСУ.
Яке може бути посилення кордону України з Білоруссю: дивіться відео
Тож посилення українського кордону з Білоруссю – це не обов’язково про кількість людей. Тут може мовитися про більш ретельні та часті перевірки, посилення аеророзвідки чи загалом розвідки на тому напрямку.
“Бо провокації цілком можливі. На моє особисте переконання, вагнерівці навряд чи полізуть отак в такому місці через кордон. Щоби що? Вийти до Києва?” – зауважив Олексій Гетьман.
Максимум 10 батальйонно-тактичних груп – це не та сила, яка може розв’язати якісь питання. Окрім того, є багато розмов про те, що найманців чекають в країнах Африки, на Близькому Сході. Мовиться про контроль видобутку нафти, золота та алмазів для Росії.
Провокація – так. А якісь потужні рухи – навряд чи. Якщо президент Зеленський каже про те, що треба підсилити, він спирається на дані розвідки. Є чим підсилювати, не знімаючи війська з лінії фронту,
– наголосив ветеран російсько-української війни.
Так чи інакше, українські військові готуються до будь-якого розвитку подій, аби захистити наші території та не залишити ворогу найменшого шансу на прорив.