Північноатлантичний альянс не відмовиться від ядерної зброї, якщо цього не зроблять Росія і Китай.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що мета НАТО – світ без ядерної зброї, пише Morgen Post.
Він також закликав Німеччину та інших партнерів Альянсу не відмовлятися від участі в ядерній програмі США в Європі.
Світ не стане безпечнішим, якщо НАТО позбудеться всієї своєї ядерної зброї, в той час як Росія, Китай та інші залишать або будуть розширювати свої ядерні арсенали,– наголосив Столтенберг.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Наразі на базі Люфтваффе в Бюхелі розміщені близько 20 американських атомних бомб типу В-61, кожна з яких в три-чотири рази потужніша за ті, що були скинуті на Хіросіму.
В ядерній угоді не може бути компромісів щодо розміщення ракет, як це пропонують німецькі депутати. У НАТО вважають, що Москва повинна відмовитись від погроз та застосування сили, як це було з Україною.
Крім того, ще у січні генсек НАТО говорив, що в Альянсу є багато потенційних шляхів, за допомогою яких НАТО може відповісти на порушення Росією умов Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Відзначимо, що за інформацією видання "Дойче Велле", у розпорядженні Росії може перебувати не менше 64 крилатих ракет 9М729 (за позначенням НАТО – SSC-8). Ці ракети здатні нести ядерну бойову частину і пролетіти понад 500 кілометрів.
Російські ракети є не лише в навчальному батальйоні на полігоні Капустін Яр в Астраханській області РФ і в Камишлові Свердловської області, а також і в Моздоку (Північна Осетія-Аланія) і Шуї, пише видання.
Вперше США повідомили союзникам НАТО про ймовірну наявність небезпечних ракет у Шуї у другій половині 2018 року.
У кожному з батальйонів є не менше чотирьох пускових установок. На кожній з них можна розмістити чотири ракети, які можуть нести різні типи боєголовок, включно з ядерними,– зазначено у повідомлені.
У НАТО переконані, що Росія порушила Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності створенням ракети 9М729. Однак російська сторона стверджує, що заправляють її такою кількістю пального, яке не дозволить подолати 500-кілометровий рубіж.
Як відомо, США 2 лютого офіційно повідомили Росію про призупинення участі у двосторонньому Договорі про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Це означає, що американська сторона має право розробляти та виготовляти заборонене угодою озброєння.